Dunga'dan Ronaldinho'ya kesik

Brezilya Milli Takımı Teknik Direktörü Dunga, Milanlı Ronaldinho'yu Konfederasyon Kupası ve Dünya Kupası Eleme Grubu maçları kadrosuna almadı. Dunga, kararının dönemsel olduğunu, milli takım kapılarının Ronaldinho'ya her zaman açık olduğunu vurguladı.

22.05.2009 - 13:14

Dunga'dan Ronaldinho'ya kesik

Bu sezon Barcelon'dan Milan'a transfer olan Ronaldinho, Serie A'da istikrarı yakalayamadı. Son haftalarda yedek kulübesinden kurtulamayan 29 yaşındaki futbolcu, Brezilya Milli Takımı’ndaki yerini de kaybetti.

Haziran ayında oynanacak Dünya Kupası Grup Eleme ve Konfederasyon Kupası’nın 23 kişilik aday kadrosunu açıklayan teknik direktör Dunga, Ronaldinho'ya yer vermedi.

Genç teknik adam, Ronaldinho'nun kötü bir dönem geçirmesi nedeniyle böyle bir karar aldığını vurgularken, “O çok yetenekli bir futbolcu, güvendiğimiz bir isim. Ayrıca milli takım için son derece istekli. Ancak son zamanlarda iyi bir dönemden geçmiyor. Değişik bir oyuncu burada olması için sürekli oynaması gerek” dedi.

Dünya Kupası Eleme Grubu’nda karşılaşacakları Uruguay ve Paraguay ile ilgili değerlendirmelerde de bulunan Dunga, “Rakibimiz hızlı oynamayı seviyor. Özellikle defansta çok başarılılar. Paraguay ise daha farklı uzun top oynamayı seven bir takım. Sıralamada ilk durumdalar. Bu iki karşılaşma da diğerleri gibi zor geçecek” diye konuştu.

6 Haziran'da Montevideo'da Uruguay'la karşılaşacak olan Brezilya, 4 gün sonra Paraguay'ı ağırlayacak.

Brezilya, Güney Afrika'nın ev sahipliği yaptığı Konfederasyon Kupası’nda ilk maçında da 15 Haziran'da Mısır’la karşılaşacak. 14-28 Haziran günleri arasında düzenlenen şampiyonada Brezilya, B Grubu’nda Mısır’la birlikte, İtalya ve Amerika Birleşik Devletleri’yle karşılaşacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...