Dunga'dan Ronaldo'ya destek

Geçirdiği sakatlıktan sonra Corinthians formasıyla futbola dönüş yapan Ronaldo'ya, milli takım teknik direktörü Dunga yeşil ışık yaktı. Dunga, "Ronaldo 2006'dan beri ilk kez 10 maç peş peşe oynuyor, çalışırsa 2010 Dünya Kupası'ndaki kadroda yer alabilir" dedi.

08.05.2009 - 10:08

Dunga'dan Ronaldo'ya destek

İSTANBUL - Geçen sezon şubat ayında Milan'ın Livorno ile oynadığı Serie A maçında dizinden sakatlanan Ronaldo'nun kariyeri sona erme tehlikesiyle karşı karşıya kalmıştı.

Ameliyat sonrası başarılı bir rehabilitasyon dönemi geçiren Ronaldo, Corinthians ile sözleşme imzalayarak futbola dönmüştü. Fazla kilolarından yavaş yavaş kurtulan 32 yaşındaki futbolcu, 13 maçta attığı 10 golle Brezilya Milli Takımı Teknik Direktörü Dunga'nın da dikkatini çekmeyi başardı.

Milli takımın kapısının Ronaldo'ya her zaman açık olduğunu vurgulayan Dunga, "2006'dan bu yana ilk kez peş peşe 10 maç oynayabildi. Bu devamlılığın açısından çok önemli. Ronaldo hiç bir zaman gol atmayı bırakmadı, dünya kupasına kadar önümüzde bir yıl var. Kadroda yer almak için herkes çok çalışmak zorunda" dedi.

Ronaldo, Brezilya Milli Takımı formasını son olarak 2006 Dünya Kupası'nda giymişti. Brezilya, 2010 elemelerinde gelecek ay içinde Uruguay ve Paraguay ile karşılaşacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...