'Dünya çapında başarılara imza atacağız'

Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, “Basketbol ve voleybol şubesinde hem Türkiye'de, hem de Avrupa'da en yukarılara çıkmak'' diye konuştu.

28.05.2010 - 13:01

İSTANBUL - Galatasaray Kulübü, Medical Park Hastaneler Grubu ile sponsorluk anlaşması imzaladı.

Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, başkan yardımcısı Yiğit Şardan ve Medical Park Hastaneler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Usta, Swissotel'de gerçekleştirilen basın toplantısıyla 2 artı 2 yıllık sponsorluk anlaşmasına imza attılar.

Medical Park Hastaneler Grubu, gerçekleştirilen anlaşmayla, sarı-kırmızılı kulübün bünyesinde bulunan tüm sporcuların sağlık hizmetlerini karşılarken, aynı zamanda bayan basketbol ve voleybol takımlarının da sponsoru oldu.

Sponsorluk anlaşması gereği, Medical Park'ın Galatasaray bayan basketboluna ve voleyboluna aktaracağı miktar açıklanmazken, sarı-kırmızılı kulübün bu anlaşmayla grubun yeni sağlık projelerinden de faydalanabileceği öğrenildi.

POLAT: ''EN ÜST SIRALARA OYNAMAK İSTİYORUZ''
Basın toplantısında konuşan Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, Medical Park Hastaneler Grubu'nun desteğiyle bayan basketbolunda ve voleybolunda en üst sıralara oynamak istediklerini söyledi.

Polat, imzaladıkları sözleşmeyle bugünden itibaren Galatasaray Kulübü ile Medical Park'ın mutabakata vardığını belirterek, ''Bundan sonra Galatasaraylı sporcuların tüm sağlık hizmetleri Medical Park tarafından sağlanacaktır. Aynı zamanda Medical Park, Galatasaray bayan basketbol ve voleybol takımlarının da ana sponsoru olacak. Önümüzdeki dönemde işbirliği yapılacak'' dedi.

Başkan Polat, bayan basketbol ve voleybol takımlarının son dönemde çıkışta olduğunu vurgulayarak, ''Medical Park'ın sponsorluğuyla en yukarılara oynamak istiyoruz. Finansal imkanları oluşturmak başarıyı garantilemek anlamına gelmiyor. Ama geçtiğimiz sezon kız takımımız Avrupa şampiyonu oldu. Bu sezon final oynadık. Voleybol takımımız da yükselme trendi yakaladı. Hedefimiz bu iki şubemizde de Medical Park ile birlikte hem Türkiye'de, hem de Avrupa'da en yukarılara çıkmak'' diye konuştu.

Sponsorluk anlaşmasının 2 artı 2 yıllık olduğunu kaydeden Adnan Polat, futbol ve transferler konusundaki soruları yanıtlamazken, bu konuyla ilgili bilgileri gelecek hafta düzenleyeceği basın toplantısıyla aktaracağını sözlerine ekledi.

ŞARDAN: ''DÜNYA ÇAPINDA HİZMET VERECEĞİNE İNANDIK''
Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Yiğit Şardan ise geçtiğimiz yılda birçok alanda mali yapıyı güçlendirdiklerini söyledi.

Bu şekilde sportif başarıları güçlendirmeyi ve kalıcı hale getirmeyi arzuladıklarını vurgulayan Şardan, şöyle konuştu:

''Bu amaçla Medical Park ile bir birliktelik kurmuş oluyoruz. Bir spor kulübü için sağlık hizmetlerinin en üst seviyede alınması çok önemli. Uzun görüşmelerin ardından Medical Park'ın dünya çapında hizmet vereceği kanaatine vardık. Sadece futbol (A) takımı değil, altyapı ile tüm basketbol ve voleybol branşlarındaki sporcuların sağlık ihtiyaçlarını temin edeceği bir anlaşmaya imza attık. Yine aynı derecede önemli olan ikinci bir konu ise artık her türlü spor branşının çok ciddi kaynak gerektirmesidir. Basketbol ve voleybol takımlarımıza her sezon çok ciddi yatırımlar yapıyoruz. Bu çerçevede Medical Park ile bayan basketbol ve voleybolla takımları için isim sponsorluğu yaptık. Takımlarımız bundan sonra Galatasaray Medical Park ismiyle sahaya çıkacak.''

Yiğit Şardan, iki sezon önce bayan basketbolunda Avrupa şampiyonluğunu kazandıklarını hatırlatarak, ''Bunların sürekli olması için böyle önemli bir sponsorla hareket etmek gerekiyor. Sporda başarı sözü verilmez. Medical Park'ın verdiği destekle önümüzdeki dönem iki şubenin de Avrupa çapında başarı peşinde koşacağını, hem Türkiye'de, hem Avrupa'da en iyi şekilde kulübümüzü temsil edeceklerine ve sporcular yetiştireceklerine inanıyorum'' diye konuştu.

USTA: ''DÜNYA ÇAPINDA BAŞARILAR İSTİYORUZ''
Medical Park Hastaneler Grubu Yönetimi Kurulu Başkanı Muharrem Usta ise Galatasaray ile yaptıkları işbirliğini kendilerinin de önemsediğini dile getirdi.

Usta, yaptıkları birlikteliğin ülke sporu adına önemli bir olay olarak gördüklerini ifade ederek, ''Grubumuzun bulunduğu Anadolu'nun birçok yerinde bu tarz sponsorluklar yaptık. Başarıyı önemseyen Galatasaray Kulübü ile yaptığımız bu anlaşma neticesinde başarı ümit ediyorum ki daha iyi yerlere gidecektir. Büyük şirketlerin sorumluluğu da çok büyük oluyor. Bu bilinçle Galatasaray'a vermekte olduğumuz destekle kulübümüz daha iyi yerlere gelsin istiyoruz. Sadece ülke çapında değil, dünya ve Avrupa çapında başarılar artsın ve sevinelim istiyoruz'' diye konuştu.

Bu arada, toplantının sonunda Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, Medical Park Hastaneler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Usta'ya sarı-kırmızılı forma hediye etti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...