Dünya Şampiyonası biletleri satışta

Türkiye'nin ev sahipliği yapacağı 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası öncesi ikinci etap bilet satışları başladı.

02.11.2009 - 13:47

İSTANBUL - Türkiye'nin ev sahipliği yapacağı 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası öncesi ikinci etap bilet satışları başladı.

Basketbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamaya göre, 28 Ağustos-12 Eylül 2010 tarihleri arasında Türkiye'nin ev sahipliğinde düzenlenecek 2010 yılının en büyük basketbol organizasyonu Dünya Şampiyonası'nın ikinci etap bilet satışları bugün itibariyle start aldı.

FIBA tarihinde ilk kez bir organizasyondan 1 yıl önce başlanan bilet satışlarının, 28 Ağustos'taki ilk etabına yoğun ilgi gösterildiği, satışa sunulan biletlerin büyük bir bölümünün basketbolseverler tarafından alındığı bildirildi.

2010 Dünya Şampiyonası resmi biletleme firması biletix/ticketmaster tarafından satışa sunulan ilk etap biletlerine dünyanın dört bir yanından büyük bir ilgi gösterilirken, 20 Şubat 2010 tarihine kadar sürecek ikinci etap satışlarının daha büyük bir ilgiye sahne olmasının beklendiği açıklandı.

İkinci etap bilet satışlarında, eleme turu maçları biletleri ile birlikte 8'li final, çeyrek final, yarı final ve final biletleri basketbolseverlere sunuluyor. Günlük bilet satışlarına ise ilerleyen tarihlerde başlanacak.

İkinci etapta sınırlı sayıda bilet satışa sunulurken, İstanbul ve Ankara'daki grup maçları paketinde ilk dönemde tükenen ''zone 1''de yeni koltuklar açılacak. Aynı şekilde yine grup maçları paketleri için daha önce ilk etap satışlarında tükenen Türkiye ve ABD ''zone 1'' biletleri için de yeni kontenjanlar açılacak. Opsiyonlu satışlar için de yine Türkiye ve ABD biletlerine yönelik ek kontenjanlar basketbolseverlerin hizmetine sunulacak.

Basketbolseverler ikinci etap satışları ile ilgili tüm detaylı bilgilere daha önce olduğu gibi turkey2010.fiba.com/tickets adresinden ulaşabilecekler.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...