'Dünyada görülmemiş bir olay'

Medical Park Antalyaspor Kulübü Başkanı Hasan Akıncıoğlu, galip geldikleri maçta taraftarın kendi takımı aleyhine tezahürat yapmasına ilişkin, "Bu, dünyada görülmemiş bir olaydır" dedi.

06.05.2013 - 16:36

'Dünyada görülmemiş bir olay'

Spor Toto Süper Lig'de Medical Park Antalyaspor, Akhisar Belediyespor’u konuk etti. Kırmızı-Beyazlılar rakibini 4-3 mağlup etti ve konuk ekibi küme düşme hattına itti.

Maçın ardından konuşan Medical Park Antalyaspor Kulübü Başkanı Hasan Akıncıoğlu, "Taraftar, takımı yenilsin diye tezahürat yapıyor. Bu, dünyada görülmemiş bir olaydır" dedi.

Akıncıoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, Spor Toto Süper Ligin ilk yarısında Manisa'da oynanan maçta açık tribünde bulunan ve ıslanan taraftarlarının, Akhisar Belediyespor taraftarının tezahüratı sonucunda kapalı tribüne alındığını söyledi.

Bu olayın ardından iki kulüp taraftarları arasında dostluk oluştuğunu dile getiren Akıncıoğlu, taraftarlar arasındaki bu tür davranışların takdir edilmesi gerektiğini vurguladı.

Antalya'da dün yapılan maçta iki takım taraftarlarının yan yana oturduklarını anlatan Akıncıoğlu, stadyumlarda rakip takım seyirci ve futbolcularına güzel tezahüratta bulunulması ve alkışlanmasının futbolu güzelleştiren faktörler arasında yer aldığını kaydetti.

Akıncıoğlu, "Ancak karşılaşma esnasında taraftarlarımızın kendi takımının mağlubiyeti, rakip takımın galibiyeti için tezahürat yapmasının fair-play ile bağdaştırılması mümkün değildir. Bu tür davranışlar yönetimimizin, kulübümüzün ve camiamızın etik anlayışı, prensipleri ve düşüncelerini kesinlikle yansıtmamaktadır. Taraftar, takımı yenilsin diye tezahürat yapıyor. Bu, dünyada görülmemiş bir olaydır. Rakip güzel oynarsa alkışlanır, futbolcuları tribüne çağrılır ama 'Antalya yenilsin Akhisar düşmesin' diye tezahüratlar yapıldı. Bu enteresan bir durumu ortaya çıkarıyor" dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...