Dünyanın hızlı futbolcusu Ronaldo

Yeşil sahaların en hızlısı, Alman Spiegel Dergisi'nde yer alan bir haberle ortaya çıktı. 94 milyon Euro'luk bonservis değeriyle dünyanın en pahalı futbolcusu Ronaldo aynı zamanda dünyanın en hızlı futbolcusu çıktı.

Ntvspor 11.12.2009 - 14:13

Dünyanın hızlı futbolcusu Ronaldo

Real Madrid'in Portekizli yıldızı Cristiano Ronaldo, saatte 33.6 kilometrelik hızıyla futbol dünyasında zirveyi ele geçirdi.

Geçtiğimiz yıl birçok kurum tarafından 'yılın futbolcusu' seçilen Ronaldo böylece, unvanlarına "dünyanın en hızlı futbolcusu"nu da eklemeyi başardı.

Portekizli yıldızı sıralamada, Bayern Münih'in Hollandalı kanat oyuncusu Arjen Robben takip etti. Robben 32.9 kilometre hızıyla ikincilik kürsüsündeki yerini aldı. Üçüncü sırada saatte 32.7 kilometrelik derecesiyle Arsenal'in genç yıldızı Theo Walcott bulunurken, 32.6 kilometreye ulaşan Manchester United forveti Wayne Rooney, iri cüssesiyle listenin belki de en dikkat çekici ismi konumunda...

Arsenal'in Hollandalı golcüsü Robin Van Persie de 32.1 kilometrelik hızıyla beşinci sırada yer alıyor.

100 ve 200 metrede dünya rekorlarını elinde bulunduran Usain Bolt, saatte 44.7 kilometre hıza ulaşarak, dünyanın en hızlı insanı unvanını eline geçirmişti. Ağustos ayının sonlarında Real Madrid'in sezon açılışına katılan Jamaikalı sprinter, eflatun-beyazlıların rekor transfer bedeli ile kadrosuna kattığı Cristiano Ronaldo'ya düello teklifinde bulunmuş ve toplu ya da topsuz kendisini geçeceğini iddia etmişti.

Açıklanan derecelere baktığımızda, Bolt ile Ronaldo'nun maksimum hızları arasında yaklaşık 11 kilometre/saatlik bir fark görünüyor. Ronaldo'nun bu şartlar altında Bolt'un teklifine nasıl bir yanıt vereceği ise merakla bekleniyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...