Düren: Estetik değil stratejik

Beşiktaş Kulübü Basın Sözcüsü Mete Düren "Estetik futbol değil stratejik futbol şampiyonluğu belirleyecektir" dedi.

16.03.2010 - 11:15

Beşiktaş Kulübü Basın Sözcüsü Mete Düren, ligin zirvesindeki takımların birbirlerine puan olarak yaklaştıklarını, son haftalarda ortaya konulan iyi futboldan çok, alınacak sonuçların önem kazandığını söyledi.

Mete Düren, yaptığı açıklamada, Denizlispor ile dün yaptıkları maçta çok iyi bir futbol ortaya koyamasalar da sahadan istedikleri sonuçla ayrıldıklarını dile getirerek, "Şampiyonluğu estetik futbol değil, stratejik futbol ve şampiyonluk tecrübesi belirleyecektir. Zirvedeki takımlar arasındaki puan farkları azaldı ve artık kalan maçlar her takım için çok önemli" dedi.

Denizlispor ile dün oynadıktan sonra 19 Mart Cuma günü de Kasımpaşa karşısına çıkacaklarını anlatan Düren, "10 Mart'ta İstanbul Büyükşehir Belediyespor ile yaptığımız erteleme maçı ile yoğun bir maç trafiğinin içine girdik. Erteleme maçından dolayı ister istemez program sıkışıklığı oldu. Tam kadro olmamız, sakat veya cezalı futbolcumuzun bulunmaması, bütün futbolcularımızın 90 dakika mücadele verebilecek güç, dayanıklılık ve kondisyonda olması sebebiyle bu yoğun periyottan 3'te 3 yaparak çıkmayı bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...