"Dursun Özbek de parayı bulursa..."

2. Futbol Zirvesi'nde konuşan Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, iyi yönetimin detaylarını sıraladı. Orman, konuşması sırasında Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'e de esprili bir yaklaşımda bulundu.

Haberler - Ntvspor 20.03.2017 - 20:48

"Dursun Özbek de parayı bulursa..."

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Türk kulüplerinin, daha iyi yönetilmesi için yapılacak şeyin fazla harcama yapmayıp kar elde etmek olduğunu söyledi.

Orman, Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen 2. Futbol Zirvesi'nde yaptığı konuşmada, siyah-beyazlı kulübün başkanlığında 5. yılını tamamlamak üzere olduğunu belirterek, "Göreve geldiğimde ilk ziyaret ettiğim kişi UEFA Finansal Fair Play Direktörü Andrea Traverso oldu. Önemli badireler atlatarak buralara geldik. UEFA'daki dostlarımız ne yapmamız gerektiği konusunda hep bizi aydınlattı. Olay basit, abartılacak bir şey değil. Gelirinden fazla harcama, kar elde et; boşu boşuna millete taraftara hava atacam diye, büyük transfer yapıp kulübü batırıp başka kulüplerle haksız rekabet yapma" dedi.

Türkiye'de bu yanlışın yapıldığını vurgulayan Orman, "Herkes artık bu işin ciddiyetinde. UEFA'nın yaptırımlarına da artık ihtiyaç olmaması lazım. Türkiye Futbol Federasyonunun artık bu işleri, oraya gitmeden önce, kendisinin çözüyor olması lazım. Yaptırımları onların nezdinde yapmak lazım" yorumunu yaptı.

Kulüp olarak giderleri makul seviyede tutmaya çalıştıklarını kaydeden Fikret Orman, şunları söyledi:

"Kulüplerimizin şampiyonluk için oynayabilir hale gelmesi lazım. Daha fazla seyirciyle oynamalarını hep birlikte sağlamamız lazım. Rekabeti sahada yapacağız ama ortak menfaatlerimiz açısından yapmamız gerekenler var. Kulüp olarak biz hazırız. Başakşehir geldi, spor adamı olarak çok mutluyum. Yeniler gelsin, rekabetçi olsun. Ligin üç takım içinde rekabet olması uzun dönemde dünya nezdinde de gerçekliği kalmayacak"

GALATASARAY ESPRİSİ: "DURSUN ÖZBEK DE PARAYI BULURSA..."

Fikret Orman, Galatasaray'a göre daha gerilerden geldiklerini vurgulayarak, "Geldiğimiz dönemde finansal fair-play'den gidemedik. Sonra şike sürecinden gidemedik. Kulübümüzün gelirini yüzde yüzden fazla artırdık. Gider tarafında boyumuz kadar harcamaya gayret ediyoruz. Galatasaray da biz de hep aldık. Hiç satmadan ve milyarlara gelen borçlara ulaştık. Hep al al ile uğraştık şimdi biz sat satla uğraşıyoruz. (Dursun Özbek) Başkanım parayı bulursa onlara da satarız" şeklinde esprili ifadeler kullandı.

Mali konuda herkesin işin ciddiyetinde olduğunu anlatan Orman, "Herkes buna uyacak. Büyük kulüplerin taraftar baskısı var. Her sezon şampiyon olacaksın, hem de devre arasında bunu ilan edeceksin. Türkiye büyük ülke, imkanlarımız geniş. El birliğiyle iki sene içinde artık Traverso'yu dost olarak ziyaret edeceğimiz günleri umarım yaşarız" diyerek sözlerini tamamladı.

Sayfa Yükleniyor...