Dursun Özbek'ten "Fatih Terim" açıklaması

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, basın toplantısı düzenliyor. Özbek, neden seçime gidildiğine ilişkin olarak, "Kimse Galatasaray'ın kılına zarar veremez. Yönetimi yıpratacağım diye Galatasaray'ın zerresine zarar veremez. Bu seçim bu durumun sonucudur" dedi. Özbek, Fatih Terim'le ilgili soruya, "Terim etrafında devamlı bir tartışma dönüyor. Bu sevgili Fatih'e zarar veriyor. Biz niye sembol bir ismi yıpratmaya çalışıyoruz?" yanıtını verdi. Özbek, ocak ayındaki seçimde üç yıllık görev süresinin daha uygun olduğunu belirtti.

ntv.com.tr 19.12.2017 - 15:02 | Son Güncelleme : 19.12.2017 - 15:45

Dursun Özbek'ten "Fatih Terim" açıklaması

Olağanüstü genel kurul kararı alınmasının ardından Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, basın toplantısı düzenliyor.

Seçimin zamanlamasına ilişkin bir soru üzerine Özbek "Galatasaray yönetimi olarak, erken seçimin ne zaman yapılacağı tüzükte belirtilmiş. Yönetim olarak seçimli genel kurul yapılmasına ihtiyaç hissetiğimiz için bu seçimi yapıyoruz" dedi.

"KİMSE GALATASARAY'A ZARAR VEREMEZ"

"Seçim kararını niye aldınız" şeklindeki soruyu yanıtlayan Özbek şöyle konuştu: "Bu kararı niye aldık? Mayıs 2018'e giderken birliğin beraberliğin olmazsa olmaz olduğunu söyledim. Bugün gelinen durumda x bir proje yapıyoruz şurası şöyle şurası böyle eleştirinin ötesinde projeye zarar vermek üzere bazı söylemler oluyor. Galatasaray Başkanı ve yönetimini yıpratmak isteyenler Galatasaray'a vurmaya başladı. Yönetimi zora sokmak amacıyla. Galatasaray bunu hak etmiyor. Galatasaray hepimizin. Hiç kimse sadece başkanı ve yönetimi yıpratmak amacıyla Galatasaray'a zarar veremez. Kimse Galatasaray'ın kılına zarar veremez. Yönetimi yıpratacağım diye Galatasaray'ın zerresine zarar veremez. Seçim bu durumun sonucudur. Bu seçimi yapmakla gelecek yönetime şunu vadediyorum; ben başkan olarak hiç zerre şüphe götürmeyecek şekilde yönetimin arkasındayım. Bugün itibariyle ihtiyacımız olan bu. Ben seçilirsem gelin beraber olalım, birbirimize destek verelim." 

Galatasaray'da hizmet yönünden bir aksamanın söz konusu olmadığını belirten Özbek, "Galatasaray bugün olduğu gibi mayısta da şampiyonluğun en önemli adaylarından birisidir" diye konuştu. 

"MAYIS 2018 ÇOK KRİTİK BİR TARİH"

Özbek, mevcut yönetimin daha güçlenmesi ihtiyacının olduğuna dikkat çekerek, "Bizim bugünden itibaren mayıs 2018'e yürüyüşümüz çok kuvvetli olmak zorunda. Camia olarak çok güçlü olmak zorundayız. Mayıs 2018 Galatasaray için çok kritik bir tarih. Artık kenetlenme zamanı. Bütün Galatasaraylıların bir görevi var. Başkanın etrafında kenetleneceğiz" dedi. 

"HERKESE KAPIM AÇIK"

"Yeni seçim süresi mayıs ayına kadar mı olacak" sorusunu yanıtlayan Özbek şunları söyledi: "Seçim kararını dün akşam aldık. Bu karara bağlı olarak beraber yürüyeceğimiz kim varsa herkesle görüşeceğim. Galatasaray'a hizmet etme arzusunda olan kim varsa onunla görüşeceğim. Liseli diye bir ayrımım yok. En iyi hizmeti kim verecekse herkese kapım açık. 2018 mayısına huzur içinde gitmek zorundayız. Şu ana kadar kimseyle görüşmüş değliiz. Hizmete davet edilen kişiler artık bu hizmetten kaçmasın. Sırf polemik yaratmak uğruna bazı şeyleri zedelememekte fayda var. Gelecek yönetimin önünde yeteri zamanı olması lazım."

"FATİH TERİM NEDEN YIPRATILIYOR?"

Özbek, "Fatih Terim'e çağrı yapacak mısınız" şeklindeki soruyu şöyle yanıtladı: "Fatih Terim benim de çok sevdiğim bir Galatasaraylı. Bunda tereddüt yok. 1,5-2 aydan beri Fatih Terim etrafında devamlı bir tartışma dönüyor. Bu sevgili Fatih'e zarar veriyor. Biz niye sembol bir ismi yıpratmaya çalışıyoruz? Galatasaray yönetim kurulu en uygun seçimi yapmak zorundadır. Bırakın Galatasaray yönetimi kararını kendisi alsın. Bu kişilerin artık yıpratılmaması gerektiğini düşünüyorum." 

"GALATASARAY''IN EKSİKLERİNİ BİLİYORUZ"

Yeni teknik direktörle ilgili olarak konuşan Özbek, "En iyisini en iyi performansı gösterme yükümlülüğü bizim sırtımızdadır. Hiç endişe etmeyin. Galatasaray'ın eksiklerini biliyoruz. En iyi çalışmayı yapacağımızdan kimse endişe duymasın" dedi. 

"ÜÇ YILLIK GÖREV SÜRESİ DAHA UYGUN"

Özbek, ocak ayındaki seçimde üç yıllık görev süresinin daha uygun olduğunu belirterek, "Süreci yeterli görseydik biz zaten yönetimdeydik. Bu süreç 2018 mayısına giderken Galatasaray'ın verdiği hizmetlere yapılanlar bu süreçte olmasın. Huzurlu bir süreç geçirelim. 2018 mayısı çok önemli. Galatasaray'ın şampiyonluk yürüyüşünde yönetime destek verilmesi lazım. Camia desteği olmazsa başarılı olması mümkün değil. Endişem şu, bir kavga ortamında kaotik durumda bu sonuçlar alınamaz.2018'de başarısızlık Galatasaray için çok kötü bir gelecek hazırlar" şeklinde konuştu.

"Galatasaray'ın ara transferde ne ihtiyacı varsa eksiksiz yerine getirilecek" diyen Özbek, bu konuda kimsenin endişe duymaması gerektiğini beilrtti.

Dursun Özbek, "Seçilirseniz gönlünüzden Fatih Terim mi geçiyor, başka bir teknik adam mı geçiyor?" şeklindeki soruya "Başka soru var mı?" yanıtı verdi.

Sayfa Yükleniyor...