Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Mustafa Denizli'nin görevden ayrılmasının ardından açıklamalarda bulundu.

Denizli istifa etmek istediğini söyleyen Özbek, "Ben de yönetim kuruluna taşıdım. Oradaki kararla hocamıza teşekkür ettik. Galatasaray'a ve Mustafa Hoca'ya hayırlı olsun. Bundan sonraki mesleki hayatında başarılar diliyorum. Kendisi bu kararı almış. Biz de yönetimde değerlendirerek saygı duyduk" dedi.

Galatasaray'ında yeni bir yapılanma hamlesi içerisinde olduğunu ifade eden başkan Özbek, "Altyapıda Hollanda'dan bir hoca geldi. Oradan başlamak üzere Galatasaray'da kalıcı olacak bir yapının kurulması. Bu anlamda çalışmalar sürüyor. Yarın Akhisar maçına Orhan Atik'le çıkacağız" şeklinde konuştu.

Özbek, "Seçim kararı genel kurulun kararıdır. Yönetimin şu anda uğraştığı olay Galatasaray'ın bugünkü sorunlarını çözmektir. UEFA'dan karar yarın açıklanabilir. Biz bu cezanın gelmemesi için çalışıyoruz ancak bu mali durum geçmişten geliyor" dedi.

"Mustafa hoca ile ödemeler konusunda mutabık kaldık" diyen Özbek, "Mustafa hoca bugüne kadar çalıştığı kadarıyla ödeme alacak" diye konuştu.

Yeni teknik direktör konusuna da değinen başkan, "Hoca için çok taze bir konu. Yarın maçımız var. Orhan Hoca ile hazırlanacağız. 5 dakikada olacak işler değil. Bizim amacımız bugünü halledelim değil. Galatasaray'ın yarınlarını çözecek bir çözüm üzerinde çalışıyoruz" ifadelerini kullandı.

Galatasaray'ın büyük bir camiaya olduğunun altını çizen Dursun Özbek, "Seçildiğimizin ikinci haftasında eleştiri almaya başladık. Eleştiri elbete olacak ama bu eleştiriler bizim hizmet aşkımızın önüne geçmeyecek. Seçim sorularının muhatabı genel kuruldur" şeklinde konuştu.

Taraftara çağrıda bulunana Özbek, "Galatasaray bu dönemden taraftarın desteğiyle çıkacaktır. Başlattığımız kampanyada da bu birlik beraberliği körüklemek istiyoruz. Taraftarların kulübe olan sevgisini azaltmaması lazım. Taraftarlar Galatasaray'ı yalnız bırakmasın" dedi.