Ecclestone yine şaşırttı

Formula 1'in ticari haklarını elinde tutan Bernie Ecclestone, ilginç çıkışlarına bir yenisini ekledi. İngiliz işadamı, efsanevi pilot Ayrton Senna'nın yarış sırasında ölümünü, "Formula 1 için iyi oldu" sözleriyle değerlerdirdi.

Ntvspor 20.10.2009 - 12:25

Ecclestone yine şaşırttı

İSTANBUL - Formula 1'in ticari haklarını elinde tutan İngiliz işadamı, Ayrton Senna'nın trajik ölümü hakkındaki sözleriyle gündemde.

Efsanevi Brezilyalı pilot 1994 yılında San Marino Grand Prix'sinde geçirdiği kaza sonucu yaşamını yitirmişti. Ecclestone, 3 dünya şampiyonluğu bulunan Senna'nın Imola Pisti’nde can vermesini, "Formula 1 için iyi oldu" sözleriyle değerlerdirdi.

Ecclestone, "Tabi ki talihsiz bir olaydı. Ancak kamuoyu Senna'nın ölümüne öylesine fazla ilgi gösterdi ki, Formula 1 çok daha fazla izlenir hale geldi. Yani Senna'nın ölümü Formula 1 için iyi oldu" ifadelerini kullandı.

Bernie Ecclestone sık sık tartışma yaratan açıklamaları ile gündeme geliyor. Ecclestone'un daha önce Nazi lideri Adolf Hitler ile devrik Irak lideri Saddam Hüseyin'e övgüler yağdırması çok konuşulmuştu.

Ecclestone, küresel mali krizin de abartıldığını savundu. Birçok önemli işadamı ya da şirketin takım satın almak istediğini savunan Ecclestone, geçen yılki Singapur Grand Prix'sinde şike yapan Renault sürücüsü Nelson Piquet Junior'ın da bir şansı daha hak ettiğini ileri sürdü.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...