Eczacı üzdü Galatasaray güldürdü

Challenge ve Cev Cup çeyrek final 2. maçları ardından Galatasaray Final-Four'a kalma hakkı kazanırken, Eczacıbaşı Zentiva Avrupa'ya veda etti.

Ntvspor 25.02.2010 - 10:58

Avrupa Kupalarında ve Şampiyonlar Ligi’nde ülkemizi yıllarca en iyi şekilde temsil eden Eczacıbaşı Spor Kulübü bu sene hayal kırıklığı yarattı. Cev Cup’ta eşleştiği Azerbaycan ekibi Rabita Baku’ye çeyrek finalde elenen turuncu-beyazlılar, bu sene kurdukları kadronun kimyasının tutmamasından dert yanıyor. Senelerce her zaman Türkiye’nin en iyi kadrolarına sahip olmuş bir takım nasıl oluyor da bu kadar kötü ve birbirine uyumsuz bir takımla bu sene mücadele ediyor. Kenardaki gençlerine yeteri kadar şans tanımayan Cuccarini, eleştiri alan isimlerin başında. Takıma bakıldığında belki de birey birey iyi oyunculara sahipler; libero Gülden, milli takım kaptanı Esra Gümüş,milli takım oyuncuları Gökçen-Neriman-Seray-Nesve, tecrübeli Küba asıllı İtalyan smaçör Mirka, Sırp milli takımının pasörü Maja, gene Rus milli takımının orta adamı Maria, tecrübeli köşe adamı Natalia…

Ama bu oyuncular bir araya gelince nedense istenileni verememeye devam ediyor. Gözlerimiz iddialı, yenilgisiz sezonlar geciren ve Avrupa’da başarıdan başarıya koşan bir ekol haline gelmis Eczacıbaşı takımını arıyor. Şakir Eczacıbaşı’nın vefatının ardından amator sporlara çok şey kazandıran ve tabii bayan voleybolunda bir marka haline gelmiş Eczacıbaşı Spor Kulubü’nün, bu bayrağı daha iyi taşıması gerektiğini düşünüyorum. Ne de olsa 17 sene arka arkaya şampiyon olmak gerçekten kolay bir iş olmasa gerek.

Yüzümüzü güldüren Galatasaray’a gelirsek… 1997’de kazandıkları Avrupa Konfederasyon Kupası üçüncülüğünden sonra ilk defa Galatasaray Bayan Voleybol Takımı’nı Avrupa’da Final-Four’da izleyeceğiz. Bu sene gerçekten iyi bir kadro kuran sarı-kırmızılılar, yoğun geçen antrenman ve maç temposunun meyvelerini toplamaya başladılar.

Challenge Cup çeyrek finalinde ilk maçta deplasmanda 3-0, ikinci maçta da İstanbul’da yine aynı skorla Ukrayna temsilcisini yenerek iddialarını bir kez daha kanıtlamış oldular. Takımda yer alan oyuncuların Avrupa tecrübesi tartışılmaz ve Gökhan Edman da en başarılı Türk antrenörlerinden biri…

Final-Four’a da aday olmaları voleybol için çok önemli bir adım… Tabii bugün maçta tribünlerin boş olması umarım Final-Four’a ev sahipliği yapma olasılığımızı negatif yönde etkilemez. Çünkü şu gerçeği göz ardı edemeyiz; Türk voleybolu için üç büyük kulübümüzün başarı kazanması, hem salonlarımızın dolmasına hem de medya da voleybolun daha fazla yer almasına yol açacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...