İSTANBUL - Aroma Kadınlar Voleybol Ligi'nin iddialı takımlarından Eczacıbaşı, İtalyan milli oyuncu Antonella Del Core ile sözleşme imzaladı.

Eczacıbaşı Kulübü'nden yapılan açıklamada, ilk kez İtalya doğumlu bir İtalyan milli bayan voleybolcunun Türkiye Ligi'nde forma giyeceği belirtilerek, kulübün en flaş transferlerinden birini yaptığı duyuruldu.

Bir günlüğüne İstanbul'a gelip, kendisini yeni sezonda Eczacıbaşı'na bağlayan imzayı atan Del Core ise Türkiye'nin en büyük kulübüne gelmekten mutluluk duyduğunu ifade ederek, ''Yıllardır Eczacıbaşı'nı Avrupa'da hayranlıkla izliyorum. Bu kadar profesyonelce ve başarıyla yönetilen çok az kulüp vardır. Eczacıbaşı'nın gücünü de kolay kolay hiçbir takımın ulaşamayacağı başarılarını da biliyorum. Bu başarılara yenilerini eklemek için elimden gelen katkıyı sağlayacağım'' dedi.

Kendisini Eczacıbaşılı yapan sözleşmeyi, Eczacıbaşı Topluluğu CEO'su ve Spor Kulübü Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Dr. Erdal Karamercan ve Yönetim Kurulu Üyesi Sacit Basmacı ile birlikte imzalayan Antonella Del Core, ''Sadece ben değil, Avrupa'da voleybolla ilgilenen hemen herkes Eczacıbaşı'nı bilir. Tarihi başarılarla dolu bir kulüpte oynayacak ve yeni başarılar için katkı sağlayacak olmaktan büyük heyecan duyuyorum'' diye konuştu.

Eczacıbaşı Spor Kulübü Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Dr. Erdal Karamercan da Neslihan ve Elif'in ardından bir diğer flaş transfer olan Del Core ile takımın büyük güç kazandığını ifade ederek, ''Her mevkide Avrupa'nın en kaliteli oyuncularının yer alacağı, mücadele azmi en üst seviyede ve savaşan bir takım oluşturuyoruz. Önümüzdeki sezon, voleybolseverler bambaşka bir Eczacıbaşı izleyecek'' ifadesini kullandı.

DEL CORE'NİN KARİYERİ
Vo
leybol kariyerine doğduğu şehir Napoli'de başlayan 5 Kasım 1980 doğumlu, 182 cm boyundaki İtalyan smaçör, 2001 yılına kadar Napoli takımları; Assid Ester Napoli, Club Italia, Er Volley Napoli ve Ain Napoli'de oynadı. 2001 yılında Pesaro takımına geçmesiyle birlikte, kariyer basamaklarını tırmanmaya başladı.

İlk olarak 2004'te İtalya Milli Takımı'na seçilen ve ulusal takımla Dünya Kupası'nda 2007'de altın madalya, Dünya Grand Prix'de 2004'te ve 2005'te gümüş madalya, 2006'da bronz madalya, 2009 Dünya Şampiyonlar Kupası'nda altın madalya, Avrupa Şampiyonası'nda; 2007 ve 2009'da altın madalya, 2005'te gümüş madalya kazandı.

Kulüp takımlarıyla ise; 2006'da Scavolini Pesaro ile 2007'de Sirio Perugia ile CEV Kupası'nı, 2008'de Colussi Perugia ile, 2009 ve 2010'da Foppapedretti Bergamo ile Avrupa Şampiyonlar Ligi şampiyonluğunu elde eden Del Core, 2010 Avrupa Şampiyonlar Ligi'nin ''En iyi manşet alan oyuncu'' ödülünün de sahibi oldu.

İtalya'nın en önemli takımlarından biri olan Foppapedretti Bergamo'dan Eczacıbaşı'na transfer olan Del Core, 2010-2011 sezonunda turuncu-beyazlı formayı giyecek.