Efes beklemeye aldı

Olympiakos'a yenilen Efes Pilsen gözünü rakiplerinin maçlarına dikti.

08.01.2010 - 14:56

ULEB Avrupa Ligi 9. hafta maçında Yunanistan'ın Olympiakos takımına yenilerek, gruptan çıkma şansını zora sokan Efes Pilsen'de antrenör Ergin Ataman, gösterdikleri iyi mücadeleye rağmen karşılaşmayı yitirdiklerini söyledi.

Ataman, yaptığı açıklamada takımının Olympiakos karşısında çok büyük bir mücadele verdiğini ifade ederek, "Ancak kritik dakikalarda özellikle skorer oyuncumuz Rakoceviç'in kötü gününde olması, Ender'in sakatlığı sebebiyle Kerem Tunçeri'nin çok iyi oynadıktan sonra yorulması, bize uzatmalarda mağlubiyeti getirdi" dedi.

ULEB Avrupa Ligi'ndeki durumlarının gelecek hafta yapılacak maçlardan sonra netlik kazanacağını ve gruptan çıkma umutlarını sürdürdüklerini anlatan Ataman, "Bundan sonra artık önümüzdeki hafta Fransa'da Entente Orleanaise ile yapacağımız maçı kazanıp, Lietuvos Rytas'ın evinde Unicaja Malaga'ya kaybetmesini bekleyeceğiz. Unicaja Malaga grup liderliği için oynuyor, Lietuvos Rytas'tan çok üstün bir takım. Kazanma şansının yüksek olduğunu düşünüyorum" diye konuştu.

Ataman, sezona büyük hedeflerle başladıklarını dile getirerek, "Böyle kadrolara sahip bütün takımların hedefi yüksek olur. Bazen o hedefi tutturursunuz bazen de küçük detaylarla dışında kalırsınız. Bizim için önemli maçların ikisini uzatmalarda, birisini de son saniye basketiyle kaybederek bu hale geldik. Artık ne olacağını önümüzdeki hafta göreceğiz" ifadelerini kullandı.

Beko Basketbol Ligi'nde çok iyi mücadele ettiklerini ve bütün derbi karşılaşmalardan galibiyetle ayrılarak, lider durumda bulunduklarını söyleyen Ataman, "Ama Avrupa'da işler pek istediğimiz gibi olmadı. Son saniye ve uzatmalarda kaybettiğimiz 3 maç bizim için hayal kırıklığı oldu" dedi.

"RAKOCEVİÇ VE NACHBAR'DAN İSTEDİĞİMİZ VERİMİ ALAMIYORUZ"
Ergin Ataman, bu sezon kadrolarına kattıkları yıldız oyuncular İgor Rakoceviç ve Bostjan Nachbar'dan istediklerini verimi alamadıklarını söyledi.

Olmypiakos karşısında da kötü bir görüntü ortaya koyan Rakoceviç ile Nachbar'dan beklediklerini alamadıklarını anlatan Ataman, "İstediğimiz verimi almadığımız iki oyuncu var. Rakoceviç ve Nachbar'dan istediğimizi alamadık. Geçen yıl takımda yer alan oyuncuların müthiş bir mücadele verdiğini görüyoruz ama onlardan istediğimizi alamadık" şeklinde konuştu.

"TARAFTAR, ÖZGENER, ARIBOĞAN VE TERİM'E TEŞEKKÜR EDİYORUM"
Ataman, taraftarların Olmypiakos ile yaptıkları karşılaşmaya yoğun ilgi gösterdiğini belirterek, "Bizi yalnız bırakmadıkları için onlara çok teşekkür ediyorum. Şansız bir şekilde herkesin kalbi kırıldı. O açıdan da çok üzgün olduğumuzu belirtmek istiyorum. Özellikle bizi desteklemeye gelen Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener, başkanvekili Lütfi Arıboğan ile milli takımlar eski teknik direktörü Fatih Terim'e teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Ergin Ataman, gelecek ile ilgili değerlendirmelerini Entente Orleanaise maçından sonra yapacaklarını da dile getirdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...