Efes Pilsen yarı finale hazır

Efes Pilsen'in tecrübeli oyun kurucusu Kerem Tunçeri, Galatasaray'ın ciddi bir rakip olduğunu ancak sezon boyunca sergiledikleri oyunu oynayıp finale yükselmeyi hedeflediklerini söyledi.

Ntvspor 26.05.2009 - 15:13

Efes Pilsen yarı finale hazır

İSTANBUL - Beko Basketbol Ligi'nde yarı final serisi ilk maçında Efes Pilsen ve Galatasaray Cafe Crown, bu akşam saat 19.00'da Darüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonu'nda karşı karşıya gelecek.

Efes Pilsen'in 1-0 önde başlayacağı seri öncesi temkinli konuşan Kerem Tunçeri, Galatasaray'ı geçip finale çıkmak istediklerini söyledi.

Kerem, "Galatasaray çok ciddi bir rakip, özellikle kendi saha ve seyircileri önünde çok iyi bir basketbol oynuyorlar. Fakat biz de seride avantajlıyız. 1-0 öndeyiz ve iyi durumdayız. Sezonu da iyi geçirdik. Tabii çetin ve mücadeleci bir seri olacak. Ancak biz bütün sezon sergilediğimiz basketbolu yarı finalde de oynamaya çalışacağız. Özellikle işin savunma kısmını iyi yapıp inşallah galip geleceğiz" diye konuştu.

Normal sezonu yalnızca iki mağlubiyetle lider tamamladıktan sonra, ilk turda Darüşşafaka Cooper Tires'ı eleyen lacivert-beyazlılarda antrenör Ergin Ataman ise dokuz günlük arada iyi hazırlandıklarını belirtti.

Ataman: "Tabii artık ligin sonu geldi. Yarı final oynuyoruz. Galatasaray takımı zorlu bir Beşiktaş serisinden çıktı. Galatasaray takımının son maçtaki basketbolunu oldukça beğendim. Bizim dezavantajımız, dokuz gündür maç yapmıyor olmamız. Ancak Beşiktaş-Galatasaray serisini takip edip hazırlıklarımıza devam ettik. 1-0 önde başlayacağız, bu bizim için önemli bir avantaj. Tabii her maçın bir final havasında geçeceği kesin. Hazırız biz, zannediyorum güzel bir seri olacak. Galatasaray takımı iyi bir takım. Biz her ne kadar kamuoyu tarafından favori olarak gösterilsek de bu maçların havası farklı olur. O açıdan bizim de maçı kazanmak için çok dikkat etmemiz gerekiyor" dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...