Egemen şampiyonluğa inanıyor

Trabzonspor'un deneyimli defans oyuncusu Egemen Korkmaz, ilk yarıdaki performanslarını devam ettirmeleri halinde sezon sonunda şampiyon olacaklarını söyledi.

Haberler 07.01.2009 - 17:28

Trabzonspor'un savunma oyuncusu Egemen Korkmaz, bordo-mavili takımın ligdeki gidişatının şampiyonluğu getirebileceğini söyledi.

Egemen Korkmaz, Trabzonspor Dergisi'ndeki röportajında, takımın gidişatının iyi olduğunu düşündüğünü belirterek, ''Eleştirilerin olması doğal. Bunlara katılıyorum ama bir yere kadar. Takım için 'kötü oynuyor' deniyor zaman zaman. Türkiye liginde her hafta iyi oynayan bir takım gösterir misiniz? Bizim genel olarak Gaziantepspor maçı dışında kötü oynadığımız müsabaka yok. En azından mücadele ediyoruz, çizgimiz iyi'' dedi.

Trabzonspor'da bu yıl hedeflerin çok büyük olduğunu ifade eden Egemen Korkmaz, ''Gidişat şampiyonluğu getirecek gibi. İnşallah sezon sonunda şampiyon oluruz. Ailece de bu mutluluğu burada yaşamak istiyoruz'' diye konuştu.

Ailesindeki tek futbolcunun kendisi olduğunu vurgulayan Egemen, tamamen şans eseri futbolcu olduğunu belirtti.

Balıkerispor alt yapısında futbola başladığını ve zevk için futbol oynadığını ifade eden Egemen, ''Benim şansıma ilk oynadığım hafta 1 cezalı, 2 sakat oyuncu vardı. Bunlar da stoperdi. Mecburen tercih edildim. O sırada takımımız liderdi ve şampiyon olduk. Birine fırsat verilecekti o da ben oldum ve oynadığım ilk maçta da çok iyiydim. Oradan gruplara gittim. Beni orada izlemişler. Nihayetinde buralara kadar geldim. Aklımda futbolcu olmak yoktu. Tamamen zevk için futbol oynuyordum. Anne baba da öğretmen olunca, ister istemez okumaya yöneliyorsunuz'' şeklinde konuştu.

Sayfa Yükleniyor...