Einstein savunmasıyla indirim

Wasilewski'nin bacağını kırdığı için 12 maç ceza alan Standart Liegeli Witsel için yapılan Einstein hesaplarıyla oluşturulan savunma cezayı 4 karşılaşma indirdi.

05.09.2009 - 15:18

Belçika Birinci Futbol Ligi takımlarından Standart Liege'de forma giyen Axel Witsel'in cezası, ünlü fizikçi Albert Einstein'in hesapları örnek verilerek yapılan savunma sonucu indirildi.

Standart Liege'in ligde geçen hafta sonu Anderlecht ile oynadığı karşılaşmada yaptığı faul sonucu Polonyalı savunma oyuncusu Marcin Wasilewski'nin ayağının kırılmasına neden olan ve Belçika Futbol Federasyonu Disiplin Komitesi tarafından ağır cezaya çarptırılan Witsel'i, kulübün menajeri Pierre François kurtardı.

Standart Liege'in menajeri Pierre François, itiraz üzerine federasyonda yapılan duruşmada, doktor Michel Matagne'in raporunu sunarak, Witsel'in ve Wasilewski'nin birbiriyle temasa geçtiği süre ve bunun etrafında gelişen olayları, ''Einstein'in fiziksel hesapları'' ile açıkladı. Francois, bu
açıklamaların ışığında Witsel'in hatayı kasti yapmadığını öne sürdü.

Aynı zamanda adli kaza ve çarpışmalar üzerinde uzman olan Matagne'in raporunda, Witsel'in Wasilewski'den daha önce topa yaklaştığı, ancak Polonyalı oyuncunun kayma hareketi yaptığı için topla daha çabuk buluştuğu anlatılarak, bu buluşmalar adım adım, santim santim 8 değişik biçimde açıklandı.

Bu savunmanın ardından Tahkim Kurulu, Witsel'in  23 Kasım 2009 Pazartesi gününe kadar 12 maç oynamama ve 2 bin 500 avro para cezası, 8 maç ve 250 avroya çekildi. Futbolcunun, uluslararası maçlarda oynamama cezası da bu itiraz sonucunda kaldırıldı.

Öte yandan, ayağı kırılan Polonyalı Marcin Wasilewski'nin muhtemelen bir daha sahalara dönemeyeceği öğrenildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...