Ekrem Dağ: İki kupayı da hak ettik

Turkcell Süper Lig'de şampiyonluğa ulaşan Beşiktaş'ın başarılı oyuncularından Ekrem Dağ, Fortis Türkiye Kupası ve Turkcell Süper Lig’i kazanmayı hak ettiklerini ifade etti.

Haberler 05.06.2009 - 11:20

Ekrem Dağ: İki kupayı da hak ettik

İSTANBUL - Beşiktaş’ın önemli isimlerinden Ekrem Dağ, iki kupalı başarıyı hak ettiklerini düşündüğünü belirterek, ''İlk sezonumda bu başarıyı yaşamak çok güzel bir duygu'' dedi.

Sezon boyunca istikrarlı bir görüntü çizen ve takımına büyük katkı yapan siyah-beyazlı oyuncu, kafalarında hep şampiyonluğun olduğunu ifade ederek, ''Mustafa Denizli geldikten sonra bu inanç daha da yükseldi. Takımda arkadaşlık her gün daha da iyiye gitti. Sezonun sonlarına doğru takım oyuncuları olarak sürekli birlikteydik. Birbirimize destek verdik. Bu şekilde takım olduk. Başkanımız Yıldırım Demirören'e bu mutluluğu yaşattığımız için de mutluyuz. Denizlispor maçı sonrası gözyaşları onun bu başarıyı ne kadar hak ettiğini gösteriyor'' diye konuştu.

Oyunculardan teknik heyetine, taraftarından yöneticisine kadar şampiyonluğa inandıklarını ifade eden Ekrem, ''Teknik direktörümüz Mustafa Denizli bize çok inandı. Bizi ona göre

hazırladı. Şampiyonlukta bir etken belirleyici olmadı. Birçok faktörün bir araya gelmesiyle şampiyonluğa ulaştık. Sezonun ilk yarısında 6. sırada olduğumuz sırada bile hocamızın inancı aynıydı. O dönemde Denizli, 'Altıncıyız, ama bakın bir iki maç sonra ne olacak' diyordu. Tabii ki şampiyonluk gelmeyebilirdi. Ama teknik direktörümüz zirvenin biraz gerisinde olduğumuz sıralarda bu konuşmaları moral için yapmıyordu. Bize inanıyordu. Ne kadar istediğimizi Antalya'daki kampta gösterdik. O kamp bizim için çok faydalı oldu'' dedi.

''ŞAMPİYONLUK ANLATILMAZ, YAŞANIR''
Ekrem, şampiyonluğun anlatılacak bir duygu olmadığını, yaşanılacak bir şey olduğunu ifade etti.

Futbol hayatının en üst seviyesindeki başarıyı yakaladığını vurgulayan başarılı oyuncu, taraftarların kendilerine gösterdiği sevginin ise mutluluk verici olduğunu söyledi.

Taraftarların sevgisinin inanılmaz olduğunu kaydeden Dağ, ''Onların kalpleri de şampiyonluk coşkusuyla doluydu. Şampiyonluk kutlamalarında herkes mutluydu. Stat tamamen dolmuştu. Denizlispor maçı sonrası Atatürk Havalimanı'na taraftarlarımızın geleceğini biliyorduk. Ancak geç saatte o kadar insanı beklemiyorduk. Coşku inanılmazdı. Zaman zaman maç kaybettik, ama taraftarlarımız desteklerini bırakmadı. Böyle bir taraftarın önünde hem Türkiye Kupası'nı, hem de şampiyonluğu almak büyük bir mutluluk. Onlara çok teşekkür ediyorum. Tüm sezon büyük destek verdiler. Çok şükür onları mahcup etmedik'' dedi.

Siyah-beyazlı oyuncu, şampiyonluk mücadelesi verdikleri Sivasspor'un da büyük bir başarı gösterdiğini kaydetti.

''ÇALIŞMAYI BIRAKMADIM''
Sezon başında Gaziantepspor'dan alınan Ekrem, sezonun ilk maçlarında kadroya giremediği halde inancını yitirmediğini dile getirdi.

Yedek kaldığı dönemlerde bile çalışmayı bırakmadığını vurgulayan Ekrem, ''Mustafa Denizli de arkamda durdu. Beni oynattı. Bazı maçlarda kötü oynamış olabilirim. Denizli'ye bana şans verdiği için teşekkür ediyorum. Yurt dışından geldiğim için yedek kalmaya başka türlü bakıyor olabilirim. Avusturya'da yıldız oyuncu geldiğinde 4-5 maç yedek kalsa da bunu kafasına takmıyor. Çalışıp kadroya girmeye çalışıyor. Ben bunları görüyordum. Aynı şekilde düşünüyordum. Beşiktaş büyük bir takım. Kadrodaki oyuncuların hepsi çok iyi. Kendime 'Çalış olacak, çalışırsan şans bulursun' diyordum'' ifadelerini kullandı.

Sezon boyunca hem sağda, hem solda oynamasının kendisini sıkıntıya sokmadığını ifade eden Ekrem, ''Avusturya'da profesyonel olduğumda solda başladım. Sonra sağa geçtim. Beş sene arka arkaya bir sol oynadım, bir sağa geçtim. Gaziantepspor'da da aynı şekilde görev aldım. Teknik direktörler bu özelliğimi görüyor. Teknik direktörümüz Denizli de bunu biliyor. Ancak bazıları bu düşünceye sahip olmuyor'' dedi.

''GELECEK SEZONU DÜŞÜNÜYORUM''
Omzundaki sakatlığı nedeniyle lig bitiminde hemen ameliyat olduğunu hatırlatan Ekrem Dağ, ''Gelecek sezonu düşünüyorum. Ne kadar çabuk iyileşirsem o kadar iyi olacak. Fazla tatil fırsatım olmayacak. Yine bu kadroda yer alıp başarılı olmayı hedefliyorum'' şeklinde konuştu.

Ameliyatının iyi geçtiğine dikkat çeken Ekrem, ''Biraz ağrılar var. Şu an tedavi oluyorum. Sezon başındaki bazı antrenmanları kaçırabilirim. Ama hemen iyileşip performansımı daha yukarı çıkarmak istiyorum. Şampiyonlar Ligi'nde gruptan çıkmak istiyoruz. Kolay bir yer değil. Herkesin kendisini iyi hazırlaması gerekiyor'' dedi.

Beşiktaş'ta ortaya koyduğu performans sonrası Avusturya Milli Takımı'na da çağrılan, ancak sakatlığı nedeniyle kadroda yer alamayan yıldız oyuncu, milli takımın yapacağı maçlarda olmak istediğini ifade etti.

Avusturya Milli Takımı Teknik Direktörü Dietmar Constantini tarafından milli takıma davet edilen Ekrem, ''Takımda olmak istiyordum. Constantini de bu güveni verdi. Kendisi beni tanıyor. Avusturya'da bazı insanlar Beşiktaş'ı büyük görmüyorlar. İlgisi olmayan insanlar böyle düşünüyor. Ama oradaki teknik direktörler Beşiktaş'ın büyüklüğünü biliyorlar. Beşiktaş'ta oynamanın büyük başarı olduğunun bilincindeler. Teknik direktör Constantini sakatlığım nedeniyle gelemediğim için üzüldüğünü söyledi. Ama her zaman için bu şansımın devam ettiğini iletti'' diyerek sözlerini tamamladı.

Sayfa Yükleniyor...