El Clasico sinemalarda!

İspanya'da, sinema salonlarında da futbol heyecanı yaşanacak. Zira La Liga'nın yayın haklarını elinde tutan kuruluş, Barcelona ile Real Madrid arasındaki dev derbinin, futbol tarihinde ilk kez, sinema salonlarında da gösterime girmesine izin verdi.

Haberler - Ntvspor 12.11.2009 - 15:00

El Clasico sinemalarda!

İspanya'da Real Madrid ile Barcelona arasındaki dev derbi yani "el classico" için geri sayım sürüyor.

İki takım, Barcelona'nın sahası Nou Camp'ta, 29 Kasım'da karşı karşıya gelecek. Geçen sezonun üç kupalı şampiyonu Katalanlar ile kadrosunu dünya yıldızlarıyla takviye eden Real Madrid arasındaki maçın sonucu şimdiden merakla bekleniyor.

İspanyol futbolseverler ise çok farklı bir maç deneyimine hazırlanıyor. Zira dünya tarihinde ilk kez, bir karşılaşma sinemalarda da izlenebilecek. La Liga'nın yayın haklarını elinde tutan kuruluş, El Clasico'nun, sinema salonlarında da yayınlanmasına onay verdi.

Seyirciler, dev derbiyi normal bir film biletine ödedikleri ücret karşılığında, dev perdeler ve özel ses sistemleri ile donatılmış salonlarda izleyebilecek.

"El classico" filmi, sadece bir gece gösterimde kalacağı için, biletlere şimdiden büyük rağbet gösterilmesi bekleniyor. Ve görünen o ki; 29 kasım gecesi, İspanyol sinemalarında hiç kimse birbirinden yüksek sesle konuşmamasını istemeyecek.

Sayfa Yükleniyor...