Manchester United, evi Old Trafford'da PSV Eindhoven'ı ağırladı. İngiliz ekibinin son dönemde hücum bölgesinde yaşadığı sıkıntılar bu maçta da kendisini gösterdi.

PSV savunmasını aşamayan United, rakibiyle golsüz berabere kalarak gruptan çıkma şansını da zora soktu. United son haftada lider Wolfsburg ile deplasmanda karşılaşacak. PSV ise grup sonuncusu CSKA Moskova'yı ağırlayacak. PSV'nin kazanması halinde United'ın gruptan çıkmak için Wolfsburg'u deplasmanda yenmesi gerekecek.

Menajer Van Gaal, hücumdaki sorunlara bir türlü çare bulamaması nedeniyle yine ağır eleştiriler ile karşı karşıya kaldı. Kulübün sembol isimlerinden Paul Scholes, United'ın Avrupa'daki rakipleriyle boy ölçüşebilecek hücum oyuncularına sahip olmadığını vurguladı; sorumluluğu transfer döneminde bu bölgeye takviye yapmayan Van Gaal'e yükledi.

Michael Owen da bir dönem formasını giydiği United'ı sadece savunma yapabilen bir takım olarak nitelendirdi. Owen; "Eski United olsa rakiplerini farklı şekilde yenerek, 4. maçlar sonunda gruptan çıkardı. Bu tek boyutlu takımın hala gruptan çıkma savaşı vermesi ve Premier Lig'de zirvede olması gerçekten inanılmaz" dedi.