Elvan'ın hedefi büyük

Milli atlet Elvan Abeylegesse, İtalya'da yapılacak Akdeniz Oyunları ve Almanya'da düzenlenecek dünya şampiyonasında hedefinin birincilik olduğunu söyledi.

Haberler - Anadolu Ajansı 12.06.2009 - 10:48

Atletizm Türkiye Süper Ligi 2. Kademe ile 1. Lig Kademe Müsabakalarına katılmak üzere Bursa'ya gelen milli atlet Elvan Abeylegesse, geçen hafta yüksek rakım antrenmanları için gittiği Erzurum'da sağ ayak bileğinin burkulduğunu bildirdi.

Bu nedenle Bursa'daki yarışlarda koşamadığını anlatan Abeylegesse, ''Koşulara katılmak üzere buraya gelmiştim, ancak sabah kalktığımda ayağımda acı hissettim. Doktor kontrolünden geçtim'' dedi.

Abeylegesse, şu an sağlık durumunun iyi olduğunu, ancak doktorların kendisine ancak 2-3 gün sonra antrenmanlara başlayabileceğini söylediklerini anlattı.

Ayağının tamamen iyileşmesinin ardından 29 Haziran'da başlayacak Akdeniz Oyunları için hazırlanacağını dile getiren Abeylegesse, ''Akdeniz Oyunları'nın ardından 15 Ağustos'ta Almanya'nın Berlin kentinde yapılacak dünya şampiyonası başlayacak. Bu müsabakalarda hedefim ülkeme en iyi dereceyi kazandırmak. Bunun için çalışıyorum. Antrenmanlarım iyi gidiyor. İnşallah başarılı olacağım'' diye konuştu.

Elvan Abeylegesse, hedefine ulaşmak için sürekli antrenman yaptığını, bu nedenle özel yaşamına çok fazla zaman ayıramadığını ifade etti.

Milli atlet, ''Türkiye'nin Atletizmde son durumu nedir'' yönündeki soruya, ''Ben Türkiye'ye 1999 yılında geldim. O günden bugüne çok şey değişti. Gençler, yıldızlar ve büyüklerde çok başarılı olundu. Çok yetenekli çocuklar var. İleriki yıllarda daha başarılı sonuçlar alınacağına inanıyorum'' yanıtını verdi.

Dünya şampiyonluğunu kazanıp, İstiklal Marşı'nın okunmasını hayal ettiğini dile getiren Abeylegesse, ''Dünya şampiyonası ve olimpiyatlarda şu ana kadar hiç birinci olamadım. İkincilik derecelerim var. Birinci olmak için çalışıyorum ve bunun da bir gün gerçekleşeceğine inanıyorum. İnşallah bunu gerçekleştireceğim. Bana gösterilen ilgiye layık olmaya çalışacağım'' dedi.

Sayfa Yükleniyor...