Emenike: Ayrılırken yüreğim sızlamıştı

Fenerbahçe'nin Nijeryalı yıldızı Emmanuel Emenike, FIFA'nın resmi internet sitesine açıklamalarda bulundu.

Ntvspor 21.02.2014 - 23:21

Emenike: Ayrılırken yüreğim sızlamıştı

"2011'de Fenerbahçe'den ayrılırken yüreğim sızlamıştı." Bu sözler Fenerbahçe'nin Nijeryalı yıldızı Emmanuel Emeneki'ye ait.

FIFA'nın resmi internet sitesine açıklamalarda bulunan Emenike, takım içinde harika bir ortam olduğunu ifade ederek, "Her şey yolunda gidiyor. Formumdan ve takımımın performansından memnunum. Takımda harika bir atmosfere sahibiz. Burada olmaktan dolayı çok mutluyum" diye konuştu.

'BİR GÜN DÖNECEĞİMİ HİSSEDİYORDUM' 
Fenerbahçe'den ayrılarak Rusya'nın Spartak Moskova takımına transfer olduğu dönemde sarı-lacivertli takıma bir gün döneceğini hissettiğini anlatan Nijeryalı futbolcu, "Rusya'da mutsuz değildim. Ancak açıkçası bir gün Fenerbahçe'ye döneceğimi hissediyordum. Çünkü burada tamamlanmamış işlerimiz vardı. Fenerbahçe sizde duygusal izler bırakan bir kulüp. 2011'de ayrılırken yüreğim sızlamıştı ama şimdi burada olmaktan büyük heyecan duyuyorum" ifadelerini kullandı.

'KARABÜKSPOR DÖNÜM NOKTASI OLDU'
Kariyerini Avrupa'da sürdürmenin her zaman hayali olduğunu ve bunu başardığını belirten 26 yaşındaki oyuncu, "Kardemir Karabükspor'a transfer olmam kariyerimin dönüm noktalarından biriydi. Güney Afrika'da forma giyiyordum ve kendimi Avrupa'da oynayarak geliştirmek istiyordum. Türkiye'de bana güvenildi ve kendimi gösterme şansı sunuldu. Zaten sonra da gerisi geldi" şeklinde konuştu.

FIFA'nın internet sitesinde, Emenike'nin kariyeriyle ilgili detaylı bilgilere de yer verildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...