Emenike ve Babel için Fenerbahçe iddiası

Birleşik Arap Emirlikleri ekiplerinden Al Ain, Fenerbahçe'den transfer ettiği Emmanuel Emenike ve Kasımpaşa'dan renklerine kattığı Ryan Babel ile yollarını ayırdığını açıkladı.

İHA 13.01.2016 - 11:38

Emenike ve Babel için Fenerbahçe iddiası

Al Ain, Fenerbahçe'den sezon sonuna kadar kiraladığı Nijeryalı oyuncu Emmanuel Emenike ve Kasımpaşa'dan renklerine kattığı Hollandalı yıldız Ryan Babel ile yollarını ayırdı. Kulüp bu iki ismin yerine ise Danilo Asprilla ve Douglas'ı kadrosuna kattığını açıkladı.

Kulübün yönetim kurulu üyesi Mohammed Obeid Hamdoun, "Babel'in Türkiye'ye dönerek Fenerbahçe'de futbol oynayacağını düşünüyorum. Çin'den bazı tekliflerin yanı sıra Fenerbahçe Emenike'yi geri almak istiyor. Bence o da Babel gibi Fenerbahçe'ye gidecek" dedi.

Futbolda bu tarz şeylerin normal olduğunu ifade eden Hamdoun, "Bazen büyük isimler gelir ve hiçbir şey yapmaz. Bu her takımda olabilir. Bazen büyük isimleri getirirsiniz ve o oynamak istemez. Bence Babel ve Emenike de burada oynamak istemedi. Emenike'yi Dünya Kupası ve Afrika Kupası'nda gördüm. İyi bir oyuncuydu. Fakat buraya gelince sadece 7 gol attı" ifadelerini kullandı.

Al Ain Teknik Direktörü Zlatko Dalic ise Emenike ve Babel'e 6 ay boyunca takıma yaptıkları katkıdan dolayı teşekkür ederek, "Yeni takımlarında başarılar diliyorum. Bu futbol, bu hayat..." dedi.

Sayfa Yükleniyor...