Turkcell Süper Lig'e yükselmeyi garantileyen Bank Asya 1. Lig takımlarından Kardemir Karabükspor'un Nijerjalı futbolcusu Emmanuel Emenike, başarısını emin adımlarla sürdürerek Avrupa'ya gitmeyi hedefliyor.

Ligde kaydettiği gollerle takımın başarısında önemli katkıya sahip isimlerin başında gelen 23 yaşındaki Emenike, Türk spor kamuoyunda kendisine yönelik oluşan sevgiden mutlu olduğunu söyledi.

Kardemir Karabükspor ile şampiyonluk yaşayacak olmasından dolayı sevinçli olduğunu ifade eden Emenike, ''Benim adımdan çok bahsediliyor. İnsanlar beni seviyor. Bundan mutluluk duyuyorum'' dedi.

Dönem içinde adının büyük takımlarla anılmasını da değerlendiren Emenike, ''Büyük takımlarla adımın anılması güzel. Bu başarımdan dolayı oluyor. Bu her futbolcu için güzel bir durum. Bu sezon performansım yüksek olduğu için adımdan söz edildi. Gençlerbirliği ve Hacettepe'de denendiğim dönemlerde kimse benim Emenike olduğumu bilmiyordu. Kardemir Karabükspor bana bu şansı verdi. Benim kendimi ispat etmemi sağladı. Bu nedenle de Kardemir Karabükspor'da kalacağım. Dönem içinde bir yıllık sözleşme imzaladım. Ancak opsiyon hakkı kulüptedir'' diye konuştu.

Futbolda başarılı olarak takımına yarar sağlamak istediğini anlatan Nijeryalı futbolcu, ''Öncelikle Kardemir Karabükspor ile Turkcell Süper Lig'de başarılı olmak istiyorum. Başarılarımın ardından Avrupa'da oynamak isterim'' dedi.

Yeni sezonda da bu başarısını sürdürmek istediğini ancak bunda takımın yeniden yapılanmasının da etkili olacağını belirten Emenike, ''Önümüzdeki sezon takımın gelenleri ve gidenleri belli olmalı. Oluşum sağlandıktan sonra benim de başarım ortaya çıkacaktır. Ancak kişisel performansım Bank Asya 1. Lig veya Turkcell Süper Lig için fark etmez. Ben aynı performansı sergileyeceğim. Takımın başarısı için mücadele edeceğim'' ifadelerini kullandı.

Türkiye'ye alıştığını kaydeden Emenike, ''Türkiye'yi çok seviyorum. Karabük'e alıştım. Bu şehirde beni insanlar inanılmaz derecede seviyor. Burası benim kendi evim gibi oldu'' diye konuştu.