Emre Belözoğlu: Çok zorlanıyorum

Fenerbahçe'nin tecrübeli futbolcusu Emre Belözoğlu, sezon başı kampının kendisini oldukça zorladığını söyledi. 3 yıldır sezon başı kampı yapmadığını ifade eden Emre, ''Sezon başında kamp yapmış bir Emre'nin farkını hissetireceğim'' diye konuştu.

09.07.2009 - 01:45

Emre Belözoğlu: Çok zorlanıyorum

İSTANBUL - Fenerbahçe'de teknik direktör Christoph Daum'un en güvendiği isimlerden biri olan Emre Belözoğlu, yeni sezon hazırlıklarıyla ilgili bir değerlendirme yaptı.

3 yıldır sezon başı kampı yapmayan bir futbolcu olarak çalışmaların kendisini zorladığını ifade eden Emre, ''Özellikle sıcak hava bizi çok zorluyor. Son 2-3 gündür bizim idman yaptığımız saatlerde sıcaklık artıyor. Bu yıl, sezon başında kamp yapmış bir Emre'nin farkını hissetireceğim'' dedi.

Christoph Daum'un kendisine lider oyuncu olduğunu hissettirdiğini ifade eden Emre Belözoğlu, ''Hocayla ilgili yorum yapmak istemiyorum ama yeni hocamızla herşeyin değiştiği aşikar. Herkes idmanlardan keyif alıyor. Bununla birlikte, bence disiplin adına Daum bu takıma sembol olmuş bir isim. Buraya ciddi bir disiplinin hakim olduğu bir gerçek'' diye konuştu.

Belözoğlu, Daum'un, çok mücadele eden ve her zaman atak oynayan bir takım istediğini belirterek, ''Kazanmaya dayalı bir futbol oynayacağız. Takımımız kazandığında daha özgüvenli bir hale geliyor'' dedi.

Herkesin şampiyonluk adına elinden gelen mücadeleyi göstereceğini ifade eden Belözoğlu, ''Çok iyi mücadele eden bir takım olmak zorundayız. Ondan sonra işler yoluna girecektir, çünkü yetenekli oyuncu anlamında diğer takımlara göre sayısal üstünlüğümüz var. Yüreğimizi ve hırsımızı ortaya koymalıyız. Bunu ortaya koyarsak zaten herkesin beklediği Fenerbahçe ortaya çıkacaktır. Bazen öyle maçlar oluyor ki formanız bile size maç kazandırabiliyor, ama mücadele etmemiz lazım. Biz geçen sene bunu bazı maçlar dışında gösteremedik. Bu yıl ilk maçtan itibaren mücadele eden bir Fenerbahçe olursa, yetenekli yanlarımızı da sergileriz'' şeklinde konuştu.

UEFA Avrupa Ligi'nde ilk hedeflerinin gruplara kalmak olduğunu vurgulayan Belözoğlu, ''Devamında da gruptan çıkıp gidebildiğimiz yere kadar gitmek istiyoruz. Sonuçta büyük hedefler koymanız gerekiyor. Herkesin olduğu gibi biz futbolcuların da hedefi, Fenerbahçe'nin, yarıştığı her alanda şampiyonluk ve kupa kazanmasıdır'' diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...