Emre Belözoğlu: Zaten Fenerbahçeliydim

Fenerbahçe'nin yıldız futbolcusu Emre Belözoğlu, Almanya'da düzenlediği basın toplantısında Başkan Aziz Yıldırım’ın kendisini Fenerbahçeli yapmasına gerek olmadığını "Ben zaten %100 Fenerbahçeliydim" dedi.

15.07.2009 - 15:06

Emre Belözoğlu: Zaten Fenerbahçeliydim

Sezon hazırlıklarının ikinci etabını Almanya'da sürdüren Fenerbahçe’de Emre Belözoğlu, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Teknik direktör Christoph Daum'un takımı şampiyonluk için nasıl motive ettiği sorusu üzerine Emre, "Geçen sene üst üste mağlubiyetler yaşadık. Bu da maalesef Türkiye'de özgüvensizliğe sebep oluyor ve bizim için problem yaratıyor. Geçen seneki hocamızı da çok takdir ediyorum, onunla da çok iyi çalışmalarımız oldu ama bazı şeyler istediğimiz gibi gelişmedi. Biz, oyuncuların da hataları oldu. Sonuç olarak da; Fenerbahçe camiasının hiç istemediği, kabul edemediği kaybeden takım imajı çizdik. Ancak bu sezon hocamız ilk geldiği günden itibaren "Şampiyonluk" diyor. Ben bu sezon şampiyonluğu yakalayacak bir takım yaratıldığını düşünüyorum. İnşallah hem hocamızın hem de Fenerbahçe camiasının istediği takım ortaya çıkar" dedi.

"KAPTANLIK SORUNU YOK"
Emre takımda kaptanlıkla ilgili bir tartışması yaşanıp yaşanmadığıyla ilgili soruya ise, "Takımımızda kaptanlıkla ilgili bir sorun yaşanmıyor. Önce Alex'in, sonra Semih ve Volkan'ın kaptanlık bandını hak ettiklerini biliyorum. Genç oyuncumuz Abdülkadir takıma kaptanlık için uygun görülse dahi, bütün takım onun arkasında durur. Zaten benim bu yönde bir sıkıntım yok" yanıtını verdi.

"KOCH AĞIR İDMAN YAPTIRSA DA EĞLENDİRİYOR"
Emre, Roland Koch'un idman taktikleriyle ilgili ise, "Ben kendisiyle ilk kez çalışıyorum ama daha önce onunla çalışan arkadaşlarımız onun çok keyifli idmanlar yaptırdığını söylemişlerdi. Ağır idmanlar olsa da bizi güldürmesini biliyor. Umuyorum bu çalışmalar sezona yansıyacaktır, önemli olan; sezonun sonunda gülmek" dedi.

"YENİ TRANSFERLERİMİZ ÇOK İYİ OYUNCULAR"
Emre, rakip takımların yaptığı flaş transferleri değerlendirmesinin istenmesi üzerine ise, "Ben diğer transferleri değerlendirmek istemiyorum. Bizim transferlerimiz çok iyi oyuncular. Bu değerlendirmeyi yapacak en iyi kişi hocamızdır. Zaten onun takdir ettiği oyuncular, takıma takviye yapılmıştır. Takıma çok iyi katkılar sağlayacaklarını düşünüyorum. Ben özgüveni sağladığımız takdirde şu anki kadroyla bile şampiyonluğu göğüsleyebileceğimize inanıyorum." diye konuştu.

"BEN ZATEN FENERBAHÇELİYDİM"
Başkan Aziz Yıldırım'ın Arda'yı 15 dakikada Fenerbahçeli yapabileceği açıklamasının haztırlatılması ve "Seni kaç dakikada Fenerbahçeli yaptı?" sorusu üzerine Belezoğlu, "Beni Fenerbahçeli yapmasına gerek kalmadı, çünkü ben zaten %100 Fenerbahçeliydim. Galatasaray'da da çok güzel günler geçirdim ama Fenerbahçeliydim. Bu bir gerçektir! Arda'ya gelince; onunla aynı takımda oynamak isterim. Bunu herkes ister bence çünkü şu anda ligin en önemli yıldızı. Buraya gelip gelmemek tamamen kendi kararına bağlıdır" dedi.

"AGRESİF BİR YAPIM VAR AMA KAVGA ETMİYORUM"
Emre son olarak sahadaki ve idmanlardaki agresif tavrıyla ilgili olarak yöneltilen soruya ise, "Kavga kelimesini kabul etmiyorum. Çünkü kavga etmiyorum. Agresif bir yapım var ama bugün buraya gelmemi bu yapıma borçluyum. Kontrollü olduğum sürece bunun bir problem yarattığını düşünmüyorum. Bazen kendimi iyi ifade edemediğimi ve yanlış anlaşıldığımı da düşünüyorum" dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...