"Emre Belözoğlu, Bilic'e ağza alınmayacak küfürler etti"

Metin Albayrak hakem Fırat Aydınus ile Emre Belözoğlu'na sert ithamlarda bulundu. Derbiyi Emre'nin yönettiğini söyleyen Albayrak,Bilic'e küfür ettiğini söyledi.

Haberler - Ntvspor 23.03.2015 - 17:50

"Emre Belözoğlu, Bilic'e ağza alınmayacak küfürler etti"

Yenilgiyi haketmediklerini söyleyerek sözlerine başlayan Beşiktaş Basın Sözcüsü Metin Albayrak NTV 'a derbinin hakemi Fırat Aydınus ile Fenerbahçe kaptanı Emre Belözoğlu'na sert ithamlarda bulundu.

"EMRE HOCAMIZA AĞIZA ALINMAYACAK KÜFÜRLER ETTİ"


Albayrak, derbiyi yöneten ismin Emre Belözoğlu olduğunu dile getirirken, Fırat Aydınus'u "Beşiktaş'ın hiçbir maçına istemiyoruz" dedi. Albayrak, Emre Belözoğlu'nun derbide teknik direktörleri Slaven Biic'e ağıza alınmayacak küfürler ettiğini söyledi.

Metin Albayrak, "Elimize geçirdiğimiz fırsatlarda vardı ancak değerlendiremedik ve kaybettik. Ondan dolayı çok üzgünüz. Dönem dönem iyi oynadığımız dönemler oldu; ama futbolda elinize geçirdiğiniz fırsatları kullanmanız lazım. Futbol sonuç oyunu, kaybettik ve çok üzgünüz" dedi.

Şampiyonlur yarışını bu derbi nasıl etkileyecek sorusuna Albayrak, "Her yerde olduğu gibi derbi maçların ayrı bir önemi var; ama Türkiye'de çok daha önemli. İlk yarıya baktığınızda da iki derbiyi kaybetmiştik ama yarışın içindeyiz. Bugün herkes her takımdan puan alabiliyor. Biz umulmadık bir şekilde Balıkesir'e puan kaybettik. Şimdi milli maç arasından sonra Başakşehir maçıyla başlayacak 2. dönem diye adlandırdığım son dönemde 9 maçımız var. Bizim hedefimiz Başakşehir maçıyla başlayacak galibiyet serisiyle 9 maçımızı da alıp şampiyon olmak istiyoruz. Oyuncularımıza teknik ekibimize inanıyoruz. Taraftarımızla kenetlenip şampiyon olmak istiyoruz" yanıtını verdi.

"HAKEM FİYASKOSU YAŞANDI"

Fenerbahçe derbisinde yaşanan gerginliklere değinen ve maçın hakemi Fırat Aydınus'la Fenerbahçe kaptanı Emre Belözoğlu'nu sert ifadeler kullanan Albayrak, "Fenerbahçe'nin oyuncusu Emenike bir anda formasını çıkarıp dışarı çıktı. Daha sonra onu içeri aldılar. Resmen amatör sahalarda bile rastlanmayacak görüntüleri gördük. Çocukluk ve gençliğimizde mahalle arasında top oynarken bile canınız istediği zaman çıkamıyorsunuz. Orada bile bir ciddiyet vardır. Resmen hakem fiyaskosu vardı. Hakem, televizyondaki izleyiciler gibi resmen izledi. Orada kurallar neyi gerektiriyorsa onu yapmalıydı" açıklamalarını yaptı.

"FIRAT AYDINUS'U HİÇBİR MAÇIMIZA İSTEMİYORUZ"

Fırat Aydınus'a tepkisini devam ettiren Metin Albayrak, "Geçen yıl Galatasaray ile oynadığımız olaylı maçın da baş aktörüydü. Biz bundan sonra Türkiye Futbol Federasyonu'na da müracaat edeceğiz, Fırat Aydınus'u hiçbir maçımıza istemeyeceğiz. Bunun altını net bir şekilde çiziyoruz. Dün bir hakem fiyaskosu oldu. Türk hakemliği için de bence çok üzücü bir geceydi. Onun haricinde maçı Fırat Aydınus değil, Emre Belözoğlu yönetti. Herkesin gözünün önünde hocamıza ağıza alınmayacak küfürler ederek ortamı gerdi. Emre ve arkadaşları maç kazanmak için yeni bir stil geliştirdiler. Hakem de resmen maçı izledi. Buradan Fırat Aydınus'a bir kez daha söylüyorum. Kesinlikle hiçbir maçımıza istemiyoruz. Emre Belözoğlu'nun yapmış olduğu hareketlerle ilgili de TFF'den nasıl bir uygulama geleceğini de merakla bekliyoruz ve takipçisi olacağız" diyerek sert ifadeler kullandı.

Teknik direktör Slaven Bilic'in derbi karnesinin kötü olduğunun hatırlatılması üzerine Metin Albayrak, "Futbol sonuç endeksli bir oyun. Hocamız da çok hırslı ve kaybetmeyi sevmeyen karaktere sahip. Kendisi de maçtan sonra çok üzgündü. Olabilir ama bu işin sonu demek değil. Bundan sonra bir Galatasaray derbimiz daha var. İnşallah onu da kazanıp çıkışı devam ettireceğiz" yorumunu yaptı.

Sayfa Yükleniyor...