Pazar günü oynanan Fenerbahçe-Beşiktaş derbisinin üzerinden günler geçmesine rağmen tartışmalar devam ediyor.

Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu üyelerinin maçın hakemi Fırat Aydınus ve Fenerbahçeli Emre Belözoğlu ile ilgili açıklamalarından sonra bugün de Başkan Fikret Orman bir basın açıklaması düzenleyerek Emre'nin yaptıklarını ahlaksızlık olarak değerlendirmişti.

Siyah-beyazlıların resmi kanalı BJK TV ise dün akşam yaptığı 'Gündem Özel' programı ile pazar akşamı maçın devre arasında koridorlarda yaşanan görüntüleri yayınladı.

BJK TV'nin yayınladığı bölümlerde Emre Belözoğlu'nun Slaven Bilic'in arkasından oldukça sinirli bir şekilde bağırarak sarf ettiği sözler biplenerek yayınlandı. Görüntülerde Emre'nin Bilic'e söylediği "anam avradım olsun burası İstanbul" sözü de yer aldı.

KARTAL: BİLİÇ’İN SIRPÇA KÜFÜRLERİNİ BİLİYORUZ
Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal, Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic hakkında önceki gün sert açıklamalarda bulundu. Her maçta Bilic ile oyuncular arasında diyalog yaşandığını savunan Kartal, futbolcularını korudu. Kartal, "Sırpça bazı kelimeleri bu ülkede bizler ve futbolcular biliyoruz. Herkes ağzından çıkanlara dikkat etsin. Biz kendi oyuncularımızı sakinleştiriyoruz. Bilic demiş ki 'Fenerbahçe kulübesi bize doğru geldi' falan... Görüntüleri izledik, baktık kimsenin geldiği yok. Ortamı geren yardımcıları ve kendisi. Bu ülkeye geldi, ülkemiz güzel bir ülke. En güzel kulüplerinden birinde çalışıyor. İnşallah da başarılı olurlar. Biz Türk futbolunun gelişmesi için burada mücadele ediyoruz ama biraz daha sağduyulu, sakin olmalı, oyuncularımızı korumalıyız" ifadelerini kullandı