'Emre'nin yokluğu Alex'ten fazla hissediliyor'

NTV Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, Fenerbahçe-Eskişehirspor maçını değerlendirdi. Dilmen, "Fenerbahçe Emre'nin yokluğunu Alex'ten daha fazla hissediyor" diye konuştu.

05.04.2009 - 21:44

'Emre'nin yokluğu Alex'ten fazla hissediliyor'

NTV Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, % 100 Futbol programında Fenerbahçe-Eskişehirspor maçının değerlendirmesini yaptı.

"Eskişehirspor’u izlediğiniz zaman nasıl 30 puan alır diyorsunuz?" diyen Rıdvan Dilmen, “Demek ki oyuncular tipik Anadolu takımları gibi görüyorlar kendilerini. Demek ki bu tip maçlara daha iyi motive oluyorlar. Oyunun sonuna kadar golü kovalayan takımdı bu maçta. Türk futbolunun ilginç bir istikrarı var. Eskişehirspor’a baktığınızda bu takım UEFA’yı zorlar diyorsunuz. Ama demek ki diğer maçlara bu maçlar gibi ciddi bakmıyorlar. Eskişehirspor kazanmaya gelmiş, açık oynayan bir takımdı." dedi.

"SİVAS VE BEŞİKTAŞ DAHA FARKLI"
Ligin mesafesinin kısaldığını söyleyen Dilmen, "Sivas ile Beşiktaş'ın yüzdesi rakiplerinden en az yüzde 50 daha fazla. Fenerbahçe’yi, Sivas’ı, Beşiktaş’ı izlediğimizde bir hedefi var gibi oynuyor, Trabzonspor’u izlediğimizde bir hedefi var gibi oynamıyor. Bunun adı yorgunluk. Fenerbahçe’nin Kadıköy’de zaten problemi yok, seyircisi de gelmiş maça, teşvik ediyor ben senin arkandayım ben sana güveniyorum diyor." diye konuştu.

34 maçın şaibesinin olmayacağının da altını çizen ünlü yorumcu, "Fenerbahçe’ye haftaya güvenemiyorsunuz, hatta bu maçta kafa kafaya olduğu için evet olması gereken yerde diyorsunuz . Şu andaki puan tablosu hakikaten normal tablosu. Diptekiler ve zirvediler olmak üzere." dedi.

"GÜİZA ÇİFT FORVET OYNARSA HER MAÇ GOL ATAR"
Dilmen, "Fenerbahçe’de defansta hücumcu beki Roberto Carlos var, Gökhan’ı saymıyorum ama Roberto Carlos maç seçen bir oyuncu. Ben zaten Roberto Carlos’un Kadıköy’de kötü oynadığı maç hatırlamıyorum. İyi bir Emre olsa yardımcı olabilir. Fenerbahçe gibi içeride maç kazanmak zorunda olan bir takımda bu Selçuk ve Josico’nun birisinin muhakkak hücumcu olması lazım. Faydalı oyuncu hücumcu oyuncu değildir duran top dışında. Josico olsa da olur, olmasa da olur. Fenerbahçe Emre’nin yokluğunu Alex’ten daha fazla hissediyor ama iyi bir Emre. Güiza çok müthiş yetenekli oyuncu değil ama tek forvet oynadığı zaman çok zorlanıyor. Fenerbahçe’de Güiza ikinci forvet olursa hemen hemen her maç gol atar. Ne Selçuk ne de Josico yaratıcı oyuncu değiller." diyerek sözlerini tamamladı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...