'En çok taraftar Galatasaray’da'

A&G Araştırma Şirketi, Türk futboluyla kapsamlı bir ankete imza attı.  Hürriyet Gazetesi'nde yayınlanan araştırmaya göre Türkiye'de en çok taraftara sahip olan takım Galatasaray...

Ntvspor 13.04.2010 - 14:40

Hürriyet Gazetesi'nde, Adil Gür yönetimindeki A&G Araştırma Şirketi’ne yaptırılan anket,Türk Futbolu hakkında çarpıcı sonuçlar ortaya çıkardı. Anket sonucunda en ateşli, en çok taraftara sahip, en çok kızılan takımlar belirlendi.

Araştırma, Türkiye'nin 7 coğrafi bölgesinde, 165 ilçeye bağlı 201 mahalle ile köyde, 15 yaş ve üstü nüfusu temsil eden kesimle yapıldı.  Araştırma sonucuna göre en çok taraftarı olan takım yüzde 33.8 ile Galatasaray...  Ardından yüzde 26.6 ile Fenerbahçe geliyor. Beşiktaş ise 18.4 ile üçüncü.

Ankette, diğer takım taraftarları tarafından en çok kızılan takım olarak Fenerbahçe dikkat çekiyor. Sarı-lacivertliler'i, Galatasaray izliyor.

En ateşli taraftar yüzde 44.8 ile Beşiktaş taraftarı. Onları Fenerbahçe,  Galatasaray ve Bursaspor takip ediyor. Takımına en bağlı taraftar ise Galatasaray'ın.  Futbol için en çok taraftarı bulunan Galatasaraylılar futbola en çok vakti ayırıyor. Futbola en çok parayı harcayan taraftar ise Fenerbahçe'nin...

NTV SPOR'da yayınlanan 14-16 programına da katılan Adil Gür araştırmanın ayrıntıları anlattı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...