Formula 1'de Çin Grand Prix'i öncesi düzenlenen antrenman turlarının en hızlı ismi McLaren pilotu Lewis Hamilton oldu. Antrenmanlara, Toro Rosso pilotu Sebastian Buemi'nin atlattığı büyük kaza damgasını vurdu.

Şangay'ın ev sahipliği yapacağı Çin Grand Prix'i öncesi, antrenman turları zevkli bir yarış vaadetti. Antrenman turlarının en hızlı ismi, McLaren pilotu Lewıs Hamilton oldu. Hamilton'un takım arkadaşı; son Dünya Şampiyonu Jenson Button ise en iyi 3. derecenin altına imza attı.

Sezona beklediği gibi başlayamayan Mercedes GP ise giderek hızlandığını gösterdi. Mercedes pilotlarından Nico Rosberg, Hamilton'ın ardından 2. sırayı aldı. Efsanevi Alman pilot Michael Schumacher ise 4. en iyi zamanı yaptı.

Son Malezya Grand Prix'inde duble yapan Red Bull pilotları ise beklenenden yavaştı. Sebastian Vettel beşinci; Mark Webber ise 6. oldu.

Antrenman turlarına damgasını vuran olay ise Torro Rosso pilotu Sebastien Buemi'nin geçirdiği kaza oldu. Buemi'nin iki ön tekerleği birden, start-finiş düzlüğünün sonundaki virajda frenleme sırasında yerinden çıktı. Kazayı yara almadan atlattı; ancak sarsıldığı her halinden belliydi...