En hızlısı McLaren Mercedes

Formula 1 Türkiye Grand Prix'sinde sıralama turlarında 2. ve 4. sırayı elde eden McLaren Mercedes pilotları Lewis Hamilton ile Jenson Button, en yüksek hıza çıkan pilotlar oldu.

29.05.2010 - 18:18

En hızlısı McLaren Mercedes

Formula 1 Türkiye Grand Prix'sinde sıralama turlarında 2. ve 4. sırayı elde eden McLaren Mercedes pilotları Lewis Hamilton ile Jenson Button, en yüksek hıza çıkan pilotlar oldu.

Jenson Button, sıralama turlarında 320.4 kilometre hıza ulaşırken, takım arkadaşı Lewis Hamilton da 320.1 kilometre ile takım arkadaşını izledi.

Sıralama turlarının galibi Red Bull Racing'ten Mark Webber ise 314 kilometre ile en yüksek üçüncü hızı elde etti.

SEKTÖRLERDE DE MCLAREN MERCEDES'LER ÖNDE
En hızlı sektör geçişlerini de Mclaren Mercedes pilotları yaptı.

1. ve 3. sektörde Lewis Hamilton, 2. sektörde ise Jenson Button en yüksek hıza çıktı. Hamilton birinci sektörde 288.3, üçüncü sektörde ise 248.7 kilometre hıza ulaşırken, Jenson Button da 2. sektörde 294.4 kilometre hız yaptı.

Sektör zamanlarında ise ilk sektörde Lewis Hamilton 31.991, ikinci sektörde Sebastian Vettel 30.000 ve üçüncü sektörde de yine Lewis Hamilton 29.937 ile en iyi zamanın sahibi oldu.

İLK 4'TE MÜTHİŞ MÜCADELE
Türkiye Grand Prix'sinde bugün yapılan sıralama turları sonucunda Red Bull Racing ile McLaren Mercedes'ler ilk 4 sırayı elde etti.

Yarınki yarışta ilk sırada Red Bull Racing'ten Mark Webber, ikinci sırada McLaren Mercedes'ten Lewis Hamilton, üçüncü sırada Red Bull Racing'den Sebastian Vettel, dördüncü sırada ise McLaren Mercedes'ten Jenson Button start alacak.

Özellikle yarışın startının oldukça çekişmeli geçmesi beklenirken, 5 ve 6. sırada start alacak olan Mercedes GP pilotları Michael Schumacher ve Nico Rosberg'in de başlangıçta gösterecekleri performans merakla bekleniyor.

Yarışa 8. sırada başlayacak olan Felipe Massa ve 12. sırada start alacak olan Fernando Alonso'nun da daha üst sıralara tırmanmak için yarışa agresif başlayacak olmaları, Türkiye Grand Prix'sine heyecan katacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...