En iyi 6. adam Crawford

NBA'de bir normal sezon ödülü daha sahibini buldu. Atlanta Hawks forması giyen Jamal Crawford, "yılın en iyi 6. adamı" ödülüne layık görüldü.

Haberler - Ntvspor 28.04.2010 - 09:34

En iyi 6. adam Crawford

Kariyeri boyunca bencil bir oyuncu olarak tanınan Jamal Crawford, bu sezon Atlanta'da büyük bir değişim geçirdi. 6. adam rolüne soyunun Crawford, Atlanta'nın Doğu Konferansı’nı 3. sırada tamamlamasında büyük pay sahibi oldu. Kenardan gelerek 18 sayı ortalama ile mücadele eden Crawford, beklendiği gibi yılın 6. adamı ödülüne layık görüldü.

2000 yılındaki draftta Cleveland tarafından seçilerek NBA'e adım atan Crawford, aynı zamanda son 20 yılın en skorer 6. adamı oldu. 1989-1990 sezonunda Milwaukee'de oyuna kenardan giren Ricky Pierce, 23 sayı ortalama ile mücadele etmişti. Kariyerinde ilk kez playoff heyecanı yaşayan Crawford, ödülü kazanmasını oyuna bakışını değiştirmesine bağladı.

Yıldız oyuncu; "işin sırrı egonuzu kapının dışında bırakmak ve takımın başarısı için mücadele etmek. Maça kimin başladığı değil; kimin bitirdiği daha önemli" diye konuştu. Büyük farkla yılın 6. adamı seçilen Crawford'u Dallas forması giyen Jason Terry ve Clevelandlı Anderson Varejao izledi.

Sayfa Yükleniyor...