Real Madrid Başkanı Florentino Perez, teknik direktör sorununu çözdükten sonra gözünü transfere çevirdi. Perez, kadroyu 2 ya da 3 önemli futbolcu ile takviye ederek transferi kapatacaklarını söyledi.

Real Madrid, Inter'i Şampiyonlar Ligi şampiyonu yapan Jose Mourinho'yu teknik direktörlük görevine getirdikten sonra gözünü transfere çevirdi.

Geçen sezonun başında Ronaldo, Kaka, Benzema, Alonso, Arbeloa, Albiol gibi oyuncuları kadrosuna katmasına karşın, sezonu kupasız tamamlayan Eflatun-beyazlılar, yine büyük isimlerin peşinde olacak. Başkan Florentino Perez, Mourinho'nun istediği 2 ya da 3 oyuncuyu kadrolarını katarak transferi noktalayacaklarını ifade etti. Perez, hangi futbolcular ile ilgilendikleri konusunda ise bilgi vermedi. Buna karşın, Mourinho'nun transfer listesindeki ilk ismin Inter'den eski öğrencisi Maicon olduğu biliniyor. Brezilyalı futbolcu da Real Madrid'e transfer olmaya sıcak bakıyor.

İspanyol basınına göre Florentino Perez, Maicon ile birlikte Sevilla'nın genç yıldızı Jesus Navas ve Benfica'nın Arjantinli kanat oyuncusu Angel Di Maria'yı transfer etmek için kesenin ağzını açacak.

Perez'in, Bordeaux'nun orta sahadaki beyni Yoann Gourcuff'u da yakın takip ettiği biliniyor. Perez'e Lionel Messı'yi Barcelona'dan koparmaya çalışıp çalışmayacağı da soruldu. Real Madrid başkanının bu soruya yanıtı, "Messi, Cristiano Ronaldo'dan sonra dünyanın en iyi 2. oyuncusu. Dünyanın en iyi ilk 2 oyuncusunu aynı takımda bulundurmak iyi bir fikir değil" oldu.