Ene resmen Banvit'te

Beko Basketbol Ligi ekiplerinden Banvit, antrenör Orhun Ene ile gelecek sezondan itibaren geçerli olmak üzere İstanbul'da 3 yıllık sözleşme imzaladı.

24.04.2009 - 14:17

Ene resmen Banvit'te

İSTANBUL - Antrenör Orhun Ene, kendisini Banvit'e bağlayan resmi sözleşmeye imza attı.

Türkiye Spor Yazarları Derneği'nin (TSYD) Levent'teki merkezinde, Banvit Kulübü Başkanı Özkan Kılıç ve Banvit Menajeri Turgay Çataloğlu'nun katılımıyla gerçekleştirilen imza töreninde, antrenör Orhun Ene yeni kulübüyle 3 yıllık mukaveleye imza attı.

Orhun Ene ile anlaşmış olmaktan dolayı yaşadıkları mutluluğu dile getiren Banvit Başkanı Özkan Kılıç, kulübü adına anlamlı bir gün yaşadıklarını belirterek, ''Kendisinin hem Banvit'e, hem de Türk basketboluna büyük hizmetler vereceğine inanıyoruz'' dedi.

Özkan Kılıç, Orhun Ene için, ''Sporculuk hayatında olduğu gibi antrenörlük hayatında da örnek bir isim, örnek bir insan. Basketbol felsefesiyle genç antrenör jenerasyonu arasında önemli bir yere sahip. Gelecek için birlikte hareket etmeye gönül verdik'' ifadelerini kullanırken, başarı için gereken her şeyi yapacaklarını kaydetti.

Kılıç ayrıca, antrenörlük görevinden ayrılan Selçuk Ernak'ın yine bünyelerinde kalacağını da vurgulayarak, ''Selçuk Ernak'ın görev tanımını sonra beraber yapacağız. Birlikte 3 sene geçirdik. Kendisini çok seviyoruz. A takım dışındaki diğer programlarımızda değerlendirmek istiyoruz. Bilgi ve birikiminden faydalanmamız gerekir diye düşünüyoruz. Kontratı da devam ediyor'' diye konuştu.

ENE: BANVİT İDDİALI BİR KULÜP, BEN DE ÖYLEYİM
Banvit ile gelecek sezondan geçerli olmak üzere 3 yıllık anlaşma yapan antrenör Orhun Ene, daha üst sıraları hedefleyen bir ekip oluşturmak istediklerini aktardı.

Ene, Banvit'in Türk basketbolunda önemli bir yere sahip olmayı başardığını belirterek, ''Kulübün kaliteli bir altyapısı, başarılı gençler yetiştirdiği ikinci lig takımı ve her geçen sene Türkiye'de yeni bir şeyler başarmaya çalışan, daha yukarıları hedefleyen kaliteli bir takımı var. Bu yapının bir parçası olmak benim için çok önemli. Basketbolda insanların bazı hedeflere ulaşması için, içinde bulunacağı organizasyonların önemli olduğunu düşünüyorum. Banvit iddialı bir kulüp, ben de iddialı bir insanım. Olduğumuz yerin çok daha üzerine çıkmak için çalışacağız. Üç yıl sonra, şampiyonluk için bugünkünden çok daha ümitli bir takım oluşturacağımızı düşünüyoruz. İyi bir takım kurup, iyi bir hava yakalandığında, neden şampiyon olunamasın?'' dedi.

(A) Milli Takım'daki görevinin devam edeceğini de vurgulayan Orhun Ene, takımın yeniden oluşturulması planlarının ise sezon sona erdikten sonra yapılacağını sözlerine ekledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...