Enis Berki: Hep aynı hata

Galatasaray taraftarı her sene aynı hikayeleri okumaktan bıktı, sarı-kırmızılı yönetimler aynı hataları yapmaktan bıkmadı.

Haberler - Ntvspor 18.05.2010 - 10:31

Galatasaray, Türkiye'nin en büyük 3 kulübünden biri, çoğu sporcunun, çoğu futbolcunun formasını giymek için can attığı bir kulüp. Ancak Galatasaray'ın başındaki insanlar hala bu kulübün büyüklüğünü kavrayabilmiş değil.

Bir takım düşünün, sezona büyük bir skandalla başlamış. Takımda bir cezalı oyuncu başka bir oyuncunun formasıyla sahaya çıkmış. Böyle küçük bir hesap yapılıp, gelecek başarıdan mutlu olunmaya çalışılmış, bu olay ortaya çıkınca ise sorumlular tek tek ortandan kaybolmuş..

Fenerbahçe Ülker maçından sonra patlayan skandal üzerine, takım kendini bırakıp sereceğine, bu sezonun en iyi takımı haline gelmiş, oynadığı basketbolla taraflı tarafsız herkesin beğenisini kazanmış... Bu takımda en önemli mücadelerden birini ise sezon başında sarı-kırmızılı takma transfer olan Evren Büker vermiş.

Takımının her ihtiyacı olduğunda sahneye çıkan, kırılma anlarında takıma liderlik eden ve sarı-kırmızılı takımın başarısında belki de en büyük pay sahibi olan oyuncu, seneye Trabzonspor forması giyecek. Galatasaray formasıyla gösterdiği performansla taraftarın sevgilisi haline gelen, A Milli Takım'a seçilen ve belki de Dünya Şampiyonası'nda takımın en önemli dış oyuncularından birisi olacak olan Evren Büker artık sarı-kırmızılılarda oynamayacak..

Bunun nedeni ise sarı-kırmızılıların sözleşmesi biten yıldız oyuncuyla 3 aydır herhangi bir görüşme talebinde bulunmaması... Trabzonspor'la anlaştığının açıklanması sonrası fossacimbom.blogspot.com sitesine konuşan Evren Büker, "İki aydır teklif bekledim fakat herhangi bir teklif gelmedi. Sezon sonunda konuştuğumuzda "Teklifler var, onlar 5 veriyorlar siz 3.5 verin bende imzalayayım" dedim. Fakat sonrasında herhangi bir haber alamadım ve bende Trabzonspor'a transfer oldum" şeklinde konuştu. Peki size bu hikaye tanıdık gelmedi mi?

Herşeyi geçtim, oyuncunun iyi olup olmamasını da geçtim, takımı için bu kadar savaşan, lekelenen Galatasaray'ın adını kurtarmak için bu kadar mücadele eden bir oyuncaya saygınız bu kadar mı?

Galatasaray yönetimleri artık bu hareketlerinden vazgeçmeli, futbolda Jo'ları, Dos Santos'ları getirmek için bu kadar uğraşacağına, bu kadar tavizler vereceğine, sarı-kırmızılı takım için terinin son damlasına kadar mücadele eden değerlere gereken değeri vermelidir. Bu Evren Büker olur, başkası olur önemli olan isim değildir, önemli olan Galatasaray yönetimlerinin hep aynı hataları yapmasıdır.

Yarın öbür gün bir yönetici çıkar ve olayın gerçek yüzü şöyledir der herkes ona inanır ve olan yine Galatasaray taraftarına ve takımlarına olur.

Galatasaraylı taraftarlar bana kızmasın ama eğer sarı-kırmızılı yönetimler böyle hataları yapmaya devam ederse, Galatasaray bu sezon olduğu gibi bütün branşlarda ezeli rakibinin gerisinde kalır.. 

Sayfa Yükleniyor...