Ercan: Hedefe adım adım gidiyoruz

Nijerya'daki U17 Dünya Şampiyonası'nda çeyrek finale yükselen 17 Yaş Altı Milli Takımımızın Teknik Direktörü Abdullah Ercan, FIFA’nın internet sitesine konuştu.

07.11.2009 - 19:28

Ercan: Hedefe adım adım gidiyoruz

FIFA'nın resmi internet sitesi de tarihinde ikinci kez çeyrek finale yükselen U17 Milli Takımımızın başarısına geniş yer ayırdı. "Abdullah Ercan'ın rüyası gerçek olmaya yaklaşıyor" başlığı ile verilen haber-röportajda Teknik Direktör Abdullah Ercan'ın görüşlerine yer verildi.

U17 Milli takımının turnuva sırasında gösterdiği performanstan çok memnun olduğunu belirten Abdullah Ercan, takımın özellikle maçlara hazırlanmaları, istek ve arzularının üst seviyede olmasının kendisini etkilediğini vurguladı. Milli Takımımızın oynadığı 4 maçın 3'ünde golleri ilk 3 dakikada bulmasına da değinen FIFA.com editörleri bu tarz başlangıçların her teknik adamın gurur duyacağı girişimler olduğu yorumunda bulundu.

Teknik direktör Abdullah Ercan, mülakatta "Bazı oyuncularımızın bireysel yeteneklerini takım için kullanma yönünde sıkıntılarımız var ama o da zamanla, turnuva ilerledikçe iyi seviyeye gelecek diye düşünüyorum. Daha az pozisyon vermeliyiz ve daha çok pozisyon üretmeliyiz" görüşlerini dile getirdi.

Ercan, "Her maçı tek tek düşünüyoruz. İyi futbol oynayan, turnuvaya renk katan bir takım olmak istiyoruz. Hedefimiz tabiî ki sonuna kadar gidebilmek. Bu hedef bizim motive olmamızı sağlıyor. Her genç takım antrenörü gibi ben de A milli takımımıza daha çok oyuncu kazandırmak istiyorum. Hem kazanmayı hem de oyuncu yetiştirmeyi başarabilirsek tabiî ki mükemmel olur. Türkiye'yi gelecekte çok parlak bir jenerasyonlar bekliyor. Mümkün olduğunca fazla çocuğu spora yönlendirmeye çalışıyoruz. Gelecekte yapılacak yeni yatırımlarla bir futbol ekolü olabiliriz." diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...