Erdenay: Tanjevic olmazsa Ene-İziç ile devam

A Milli Basketbol Takımı Menajeri Harun Erdenay, Bogdan Tanjevic'in 1 Ağustos'ta katılacağını aksi durumda ise Orhun Ene ve Nihat İziç ile devam edileceğini söyledi.

31.05.2010 - 10:59

Erdenay: Tanjevic olmazsa Ene-İziç ile devam

A Milli Basketbol Takımı Menajeri Harun Erdenay, tedavisi devam eden milli takımın başantrenörü Bogdan Tanjevic'in Dünya Basketbol Şampiyonası hazırlık çalışmalarının başında yer alamayacağını belirterek, ''Tanjevic'in durumu iyiye gidiyor. 1 Ağustos'ta bize katılacak'' dedi.

Erdenay, 28 Ağustos-12 Eylül tarihlerinde Türkiye'de yapılacak Dünya Şampiyonası hazırlıkları için milli takım aday kadrosunun 10 Temmuz'da toplanacağını ifade ederek, ''Tanjevic çalışmaların başında olmayacak. 1 Ağustos'a kadar takımı antrenörler Orhun Ene ve Nihat İziç hazırlayacak'' dedi.

Tanjevic gelene kadar Fenerbahçe Ülker'in antrenörü Ertuğrul Erdoğan'ın da milli takımda geçici bir süre görev yapacağını kaydeden Harun Erdenay, ''Erdoğan, Tanjevic gelene kadar bize yardımcı olacak. Ayrıca antrenör Aziz Bekir de yine Ene ve İziç'e yardım edecek. Tanjevic ile birlikte milli takım kadrosunu play-off serisinden sonra açıklayacağız'' diye konuştu.

''AKSİ OLURSA, ENE VE İZİÇ İLE DEVAM EDECEĞİZ''
Harun Erdenay, Tanjevic'in sağlık durumu nedeniyle takımın başına geçememesi durumunda Dünya Şampiyonası'nda takımın başında Orhun Ene ve Nihat İziç'in yer alacağını açıkladı.

''Tanjevic, İnşallah Dünya Şampiyonası'nda sahaya sağlıklı bir şekilde çıkacaktır'' diyen Erdenay, ''Aksi bir durum olursa Dünya Şampiyonası'nda Orhun Ene ve Nihat İziç ile devam edeceğiz. Milli takım için başka bir antrenörün gelme durumu söz konusu değil'' şeklinde konuştu.

''MADALYA ALMAK İSTİYORUZ''
Takım sporlarından Dünya Şampiyonası'nın futboldan sonra dünyanın en büyük ikinci organizasyonu olduğunu vurgulayan Erdenay, ''Çok büyük bir ilgi var. 140 ülkeden canlı yayınlanacak'' dedi.

Şampiyonanın Türkiye'de olmasının milli basketbolcular için ayrı bir motivasyon olacağını kaydeden Erdenay, ''Gerçekten iyi kadromuz var. Madalya kazanmak istiyoruz. Japonya'da Dünya 6'ncısı olmuştuk. Kendi seyircimiz önünde bunu geliştirip, yarı final ve sonra madalyayı hedefliyoruz. Çünkü inanılmaz bir seyirci desteğiyle oynayacağız. Bu da oyuncular için ekstra bir doping olacaktır. Grup maçlarını Ankara'da, diğer maçları İstanbul'da oynayacağız. Seyircimiz bizi en iyi şekilde destekleyecektir. Evimizde olduğu için çok iddialıyız. Bu avantajı en iyi şekilde kullanacağız'' dedi.

Harun Erdenay, şampiyonanın biletlerine de çok büyük ilgi olduğunu anlatarak, ''Biletler satışa çıktığı an tükeniyor. Maalesef bilet sıkıntısı yaşanacak. Bizim oyuncularımız bile bilet almak istiyorlar ama şu an alamıyorlar'' diye konuştu.

''ELİMİZDEKİ KADROYU EN İYİ ŞEKİLDE HAZIRLAYACAĞIZ''
Harun Erdenay, uzun oyunculardan Mehmet Okur'un sakatlığı nedeniyle takımda yer almayacak olmasının, Ömer Aşık ve Kerem Gönlüm'ün ise uzun süre oynamamalarının kendileri için dezavantaj olduğunu söyledi.

Mehmet'in formdayken sakatlandığını dile getiren Erdenay, ''Mehmet Okur'un sakatlanması çok kötü oldu. Formdaydı, çok hazır gelecekti. Ömer Aşık ve Kerem Gönlüm de inşallah kampta bir an önce kendilerini toparlarlar. Oynamamak çok kötü. Kerem 1 senedir, Ömer'in de 7-8 ay oldu. Diğer uzunlarımız da çok iyi. Elimizdeki kadroyu en iyi şekilde hazırlayıp, şampiyonaya katılacağız'' diye konuştu.

Harun Erdenay, sağ el bileğinde kırık olan Kerem Tunçeri'nin ise 1 ay içinde oynamaya başlayacağını ve şampiyonaya yetişeceğini ifade etti.

''İNŞALLAH FİNALDE ABD İLE KARŞILAŞIRIZ''
Erdenay, gruptaki rakiplerinden Yunanistan'ın çok iyi bir takım olduğunu, Rusya ve Porto Riko'nun da kendilerini zorlayacağını ifade etti.

Türkiye'de yapılacak şampiyonada Türkiye-ABD finalinin olmasının çok güzel bir şey olacağını vurgulayan Harun Erdenay, ''İnşallah finale çıkarız ve finalde ABD ile karşılaşırız. Öyle bir şey olursa çok mutlu oluruz'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...