Erdoğan: Önemli bir engeli daha aştık

Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı Levent Erdoğan, Kocaelispor'u yenerek şampiyonluk yolunda önemli bir engeli daha aştıklarını söyledi.

11.04.2009 - 12:08

Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı Levent Erdoğan, Kocaelispor'u yenerek şampiyonluk yolunda önemli bir engeli daha aştıklarını söyledi.

Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı Levent Erdoğan, kendilerinin şampiyonluk, Kocaelispor'un ise küme düşmeme mücadelesi verdiğini kaydederek, ''Çok zorlu bir maç oldu ve iki takım da oldukça stresliydi. Kocaelispor ilk yarıda bizden daha iyi oynadı. Ancak ikinci yarıda teknik direktörümüz Mustafa Denizli'nin zamanında ve yerinde yapmış olduğu değişikliklerle oyun üstünlüğünü ele geçirdik ve 75. dakikadan sonra attığımız 3 golle şampiyonluk yolunda önemli bir engeli daha aştık'' diye konuştu.

Kocaelispor'un, özellikle ligin ikinci yarısında ortaya koyduğu performansla küme düşmeyi hak etmediğini anlatan Erdoğan, ''Kocaelispor'un kalan maçlarında başarılı olacağına inanıyorum. Ayrıca karşılaşma boyunca takımlarını en iyi şekilde destekleyen, bizlere de mesafirperverlik gösteren Kocaelispor taraftarlarını da kutluyorum'' dedi.Levent Erdoğan, hakem Bülent Yıldırım'ın verdiği penaltı kararının eleştirildiğini hatırlatarak, ''Hakemin verdiği penaltı haklıydı. Eğer top Kocaelispor oyuncusunun eline çarpıp yön değiştirmese hemen arkasında Bobo boş durumda meşin yuvarlakla buluşacaktı. Hakem maçın bütününde çok iyi bir idare tarzı gösterdi'' ifadelerini kullandı.Bursaspor ile gelecek hafta sonunda oynayacakları maça da değinen Erdoğan, bu karşılaşmaya Bursaspor taraftarlarının gelip gelmeyeceği sorusuna, ''Gönlümüz Bursaspor taraftarının gelmesinden yana. Ancak bu konuda nihai kararı İl Spor Güvenlik Kurulu verecektir'' diye yanıt verdi.Erdoğan, Bursaspor maçının da kendileri için çok önemli olduğunu ifade ederek, ''Beşiktaş için önem arz eden bu karşılaşma da puan kaybetmeden geçildiği takdirde, şampiyonluk yolunda büyük bir yol kat etmiş olacağız'' diyerek sözlerini tamamladı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...