Beko Basketbol Ligi play-off final serisinin 4. maçında Efes Pilsen'i yenerek 3-1 öne geçen Fenerbahçe Ülker'de, antrenör Ertuğrul Erdoğan, henüz şampiyon olmadıklarını, sadece bir avantaj yakaladıklarını söyledi.

Erdoğan, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, Preldzic ve Greer'in maça damgasını vuran oyuncular olduklarını belirterek, ''Baskımız sonuç verdi. Taraftar desteğiyle birlikte özgüven lehimize döndü. Muazzam bir 4. periyot oynadık. Efes Pilsen gibi bir takıma karşı 17 sayı geriden gelip maçı kazanmak kolay değil. 3-1 öndeyiz, ama şampiyon olmadık. Sadece bir avantaj yakaladık ve bunu kaybetmek istemiyoruz'' diye konuştu.

ATAMAN: ''BAŞ SORUMLU OYUNCULARIM''
Efes Pilsen Antrenörü Ergin Ataman ise yenilginin baş sorumlusu olarak oyuncularını gördüğünü kaydetti, ancak hakemlerin de çalmadıkları düdüklerle bunda etkili olduğunu iddia etti.

Ataman, belirli süreye kadar oyunda üstün tarafın kendileri olduğunu vurgulayarak, ''25. dakikaya kadar iyi oynadık. Fenerbahçe Ülker bu sırada baskılı savunma yaptı. Bu sırada yaşadığımız top kayıpları kadar hakem üçlüsünün çalmadığı düdükler de yenilgide etkili oldu. Maç, sanki bir arenada gladyatörlerin savaşına dönüştü. Baş sorumlu olarak oyuncularımı görüyorum, ancak birçok pozisyonda oyuncularım kendilerine temas olduğunu ve ellerine vurulduğunu söylediler'' dedi.

Tecrübeli çalıştırıcı, henüz her şeyin bitmediğini savunarak, ''Şampiyonluğun gittiğini düşünmüyorum. Geçen sezon 2-0'dan 4-2 öne geçip şampiyon olmuştuk. Bu sezon 3-1'den şampiyon olacağımıza inanıyorum'' diye konuştu.