Sarı kırmızılılarda sakatlığı bulunan Semih Kaya ve dizinden ameliyat olan Koray Günter karşılaşmada forma giyemeyecek. Yeni transferlerden Serdar Aziz ve Luis Cavanda'nın ilk 11'de yer alması beklenmiyor. 

Beşiktaş maçına kalede Fernando Muslera ile çıkacak olan Galatasaray; savunmada Linnes-Chedjou-Hakan Balta-Carole dörtlüsüyle mücadele edecek.

Sakatlığını atlatan ancak henüz fiziksel olarak yeterli olmayan Serdar Aziz yedek kulübesinde yer alacak. Orta sahada Selçuk İnan, Hamit ya da Tolga Ciğerci ve Sneijder ile Beşiktaş'a üstünlük sağlamaya çalışacak olan Galatasaray'da hücum için Riekerink'in kafasında iki farklı plan var.

Sinan Gümüş, Eren Derdiyok ve Bruma ile sahaya çıkması beklenen Hollandalı çalıştırıcı, maçın ikinci yarısında Podolski'yi oyuna alarak hücumda zenginlik yaratmayı amaçlıyor.

Taktik antrenmanlarda oyuncularına özellikle hücum pres konusunda çalışmalar yaptıran Riekerink, atak oyuncularından rakip defansa sık sık baskı yapmalarını istiyor.

Hollandalı çalıştırıcı, Bruma ile de özel olarak ilgileniyor. Portekizli genç oyuncunun performansından memnun olan Riekerink, Bruma'dan hazırlık maçlarındaki formunu sürdürmesini istiyor.