İlişkili Haberler

Eurocup finaline çok güçlü takımları eleyerek geldiklerinin ve hak ettikleri bir yerde olduklarının altını çizen Ergin Ataman "Gerçek final bu ama buraya gelinceye kadar bir sürü final oynadık. Rakibimiz de bizim gibi zorlu yollardan buraya geldi. İki takım da hak ederek finale yükseldi. Biz bu maça kendimizi hazırlıyoruz. Lig ve Eurocup çok farklı. Şu anda taraftarlarımız ve sporseverler bizden bu kupayı kazanmamızı bekliyor. Biz bu kupayı bedefledik ve bu hedefimiz için sadece iki maç kaldı. Tüm konsantrasyonumuz öncelikle yarın akşam burada oynayacağımız ilk maç için. Rakibimiz deplasmanda zorlu maçları atlattı ama daha Abdi İpekçi'yi yaşamadı. Abdi İpekçi'yi yaşayacaklar" dedi.

Kendilerinin Eurocup finalinde mücadele edecek olması, Fenerbahçe'nin de THY Euroleague'de Final Four'a kalmasıyla ilgili konuşan Galatasaray Odeabank Başantrenörü Ergin Ataman "İnşallah biz de kazanırız Fenerbahçe de kazanır. Bu, Türk basketbolu için süper olur. Kimsenin hayal edemediği bir şey. İki takım da şampiyonluğun ciddi adayı. İki takım da kupayı kazanırsa, Harun Erdenay, Avrupa Süper Finali düzenler belki! Fenerbahçe'yi kutluyorum. Real Madrid'i 3-0 ile eleyip Final Four'a kalmak önemli" ifadesini kullandı.

Adının Real Madrid ile anılmasıyla ilgili soruyu yanıtlayan Ataman "Ben de Türkiye'deki haber sitelerinde gördüm. Hangi haber kaynaklarından aldıklarını söylesinler de ben de bileyim! Hiçbir kulüple görüşmedim. Şu an için tek hedefim var; Eurocup'ı kazanıp Türkiye'ye getirmek" şeklinde konuştu.