Ergin Ataman milli takımı bıraktı

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay, Eurobasket 2017 tanıtım toplantısında Ergin Ataman'ın, Galatasaray'ı seçtiğini ve milli takımla devam etmeyeceğini açıkladı.

Haberler - Ntvspor 31.08.2016 - 13:30 | Son Güncelleme : 31.08.2016 - 14:04

Ergin Ataman milli takımı bıraktı

A Milli Erkek Basketbol Takımı Başantrenörü Ergin Ataman görevinden ayrıldı.

NTV 'da yayınlanan özel yayında kararı duyuran Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay, "Ergin Ataman, Galatasaray'daki hedefleri doğrultusunda milli takımı bıraktı. Galatasaray ile yoluna devam edecek. Yeni bir teknik adam arayışlarına başladık" dedi.

Basketbol Milli Takımı için Ergin Ataman'la daha önce 3 yıllık anlaşma yapıldığını vurgulayan Harun Erdenay şunları söyledi:

"2014 Dünya Şampiyonası'nı ve 2015 Avrupa Şampiyonası ve olimpiyat elemelerini içeren o anlaşma şu anda bitti. Sezon içinde Ergin Hoca'yla konuştuğum zaman O'na dediğim şu oldu. "Artık milli takım antrenörünün sadece milli takıma konsantre olması gerekiyor. Kulüp takımını ve milli takımı yönetmek zor. Yolumuza bakalım." dedim. O da sezon sonunda geldi bana ve "Ben Galatasaray'ı tercih ettim. Bu sene Euroleague oynayacağım. Hedeflerim var, büyük camia." dedi. Tabii ki haklı. O da öyle yapınca yolumuza bakacağız. Çok genç bir jenerasyonumuz var. Bunları oraya monte edecek, o yönde yararlanabileceğimiz bir antrenör bakıyoruz. Acelemiz yok. Şu anda önümüzde 1 sene var. Şu anda Ergin olmadığına göre Farklı antrenör olabilir."

Sayfa Yükleniyor...