Ergün: Galatasaray'dan teklif aldım

Galatasaray'ın efsane kadrosunda yer alan Ergün Penbe, Adnan Sezgin'in sezon başında alt yapı sorumlusu olarak kendisine teklifte bulunduğunu belirtti.

Haberler 08.03.2010 - 11:47

Ergün: Galatasaray'dan teklif aldım

Tekniği ve futbola uygun fiziğiyle Galatasaray'ın kazandığı başarılarda önemli bir rol oynayan, soğukkanlı olduğu için ise Fatih Terim tarafından 'buz Adam' olarak nitelendirilen Ergün Penbe, Bank Asya 1. Lig takımlarından Mersin İdmanyurdu'nun teknik direktörü olarak futbol yaşantısını sürdürüyor.

Maç için geldiği Çanakkale açıklama yapan Penbe, Galatasaray Yönetiminin, alt yapının başına eski takım arkadaşı Tugay Kerimoğlu'nu getirmekle doğru bir karar verdiğini ifade etti.

Tugay'ın yıllarca Galatasaray Kulübü'ne hizmet ettiğini, uzun yıllar Avrupa'da futbol oynadığını vurgulayan Penbe, "Futbolculuğu zaten iyiydi. Futbolun içinden gelen birisi. Galatasaray doğru bir karar verdi. Tugay'ın da futbol bilgisini, Avrupa'da yaşadığı tecrübesini alt yapıdaki hoca ve futbolculara vereceği inancındayım" dedi.
        
"SEZON BAŞINDA BANA TEKLİF EDİLDİ"
Ergün Penbe, sezon başında Futbol AŞ Genel Müdürü Adnan Sezgin ile bir telefon görüşmesi yaptığını, alt yapı sorumlusu olarak kendisine teklifte bulunulduğunu belirterek, "Ben daha erken olduğunu ve bana biraz aksiyon gerektiğini söyledim. Belki ilerleyen yıllarda düşünebileceğimi iletip, teşekkür ettim. Ama Tugay kardeşim bunu kabul etmiş ve bence doğru bir seçim yapmış. İnşallah Galatasaray için hayırlısı olur" diye konuştu.

Ergün Penbe, futbolculuk döneminde 13 yıl Galatasaray camiasına en iyi şekilde hizmet etmeye çalıştığını belirterek, "Ergün Penbe'yi Ergün Penbe yapan o camiadır. Futbolu bıraktık, şimdi teknik direktörüz. Teknik direktörlük yaşantımda da yine Galatasaray camiasına en iyi şekilde hizmet etmek isterim. Hedeflerimin arasında orada görev almak olacaktır. İnşallah bunu başarırız" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...