İSTANBUL - Erhan Altın, Turkcell Süper Lig'de bu sezon görevine son verilen ilk teknik direktör oldu. Altın yönetimindeki Denizlispor, yeni sezonda oynadığı 3 maçtan da puan çıkaramadı.

"Spor Servisi" programına telefon bağlantısıyla katılan teknik adam, Kayserispor maçında genel menajer Özhan Çetin ile saha kenarında yaşadıkları tartışmayı anlattı.

Basında, Özhan Çetin'in sahaya müdahale ettiği şeklinde çıkan haberleri değerlendiren Altın, "Ben böyle bir olayı yapıma sığdıramamam. Benim bir duruşum var. Türk futboluna hizmet veriyorum. Hakemlere saygıda kusur etmeyen bir yapım var. Bu maçta dördüncü hakem yanıma gelerek kulübedeki diğer arkadaşların yerlerine geçmelerini istedi. Ben de genel menajer Özhan Çetin'e hakemle uğraşmamasını, futbolun doğasında hataların da olduğunu söyledim. El kol hareketleriyle konuştuğumuz için bu olay yanlış anlaşılmış olabilir " dedi.

Altın'ın ardından yayına bağlanan genel menajer Çetin ise sadece motive etmek için oyunculara seslendiğini ve kimsenin işine karışmak gibi bir niyeti olmadığını savundu.

Çetin ayrıca teknik direktör Erhan Altın'ın kendisine sert bir biçimde "yerine otur" dediğini ve bulunduğu konum itibariyle kimsenin kendisini bu tarz ikaz edemeyeceğini söyledi. Çetin, "Ben orada Denizlispor Başkanı'nı temsil ediyorum. İsim önemli değil, başkanı temsil eden kişiye böyle hitap edilmez" diye konuştu.