Erhan Güven Antalyaspor'da

Antalyaspor tekik direktörü Mehmet Özdilek, Beşiktaş'ın sağ kanat oyuncusu Erhan Güven ile her konuda anlaşmaya vardıklarını açıkladı.

12.01.2010 - 14:29

Antalyaspor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, Beşiktaşlı Erhan Güven ile anlaştıklarını söyledi.

Antalyaspor Ziraat Türkiye Kupası'nda evinde karşılaşacağı Fenerbahçe maçı hazırlıklarına tesislerinde başladı. Mehmet Özdilek yönetiminde yapılan antrenmanda, futbolcular hafif koşu ve kondisyon ağırlıklı çalıştı. Özdilek, yaklaşık bir saatlik çalışmadan sonra salona geçerek futbolculara fitness çalışması yaptırdı. Antrenmana Ali Zitoni ile Balili katılmadı. Uzun süreden beri sakatlığı devam eden Tita ise Fenerbahçe maçı için çalışmalarına başladı.

Antrenman öncesi gazetecilere açıklamalarda bulunan Antalyaspor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, Ziraat Türkiye Kupası'nda A grubunda mücadele eden Tokatspor karşısında ortaya koydukları başarıyı gösteremediklerini söyledi. Özdilek, ''Kazansaydık gruptaki derecemiz daha netleşecekti. Devre arasından sonra oynanan ilk maçlar kolay olmuyor. Zor bir süreç çünkü. Futbolcular kendilerini çabuk toplayamıyorlar. Bir de bunlara etken olarak sahanın futbol adına elverişli olmayışını eklersek alınan bir puan, maçlar neticesinde önemli. Önümüzdeki maçlar gruplardaki şekillenmeyi net hale getirecek. Antalyaspor içerde Fenerbahçe, deplasmanda Altay ile karşılaşacak. Amacımız iki maçı da kazanmak. Bu maçları kazanabilecek güçteyiz'' diye konuştu.

Beşiktaşlı Erhan Güven ile görüştüklerini ve anlaştıklarını ifade eden Özdilek, Erhan Güven'i savunmanın sağında değerlendirmeyi amaçladığını söyledi. Özdilek, ''İlk devre sakatlıklar ve cezalılardan dolayı epey sorun yaşadık. İkinci devre zorlu geçecek. Erhan'ı çift taraflı düşünüyoruz. Antalyaspor'a büyük katkı sağlayacağını düşündüğümüz, hem karakterine hem de oyunculuk yeteneğine inandığımız bir arkadaşımız. Beşiktaş Kulübü Erhan konusunda kolaylık sağladı. Kendisi de Antalyaspor'u tercih etti. Bizimle birlikte olmayı çok istedi. Burada olması çok büyük bir avantaj. İsteyerek geliyor. Tüm oyuncular bize ikinci yarı çok büyük katkı sağlayacak'' dedi.

Özdilek, Erhan Güven'in sezon sonunda da kendilerinde kalması amacında olduklarını belirterek, bu konuyla ilgili önümüzdeki günlerde daha detaylı açıklamalarda bulunacaklarını kaydetti.

Ziraat Türkiye Kupası'nda Fenerbahçe ile karşılaşacaklarını anımsatan Özdilek, Fenerbahçe'yi yenebilecek güçte olduklarını vurguladı. Özdilek, ''Fenerbahçe'yi ciddiye almak zorundayız. Kazanmak için, Fenerbahçe'yi yenmek için sahaya çıkacağız. Her maçı ciddiye almak zorundasınız. Fenerbahçe ligin lideri. Kupada iddialı takımlardan biri. Her rakibe duyduğumuz saygıyı Fenerbahçe'ye duymamak mümkün değil. İçerde ve dışarda her maçı kazanmak üzere oyunu kuran bir takımız. İstatistikler bunu gösteriyor. İyi oynayan zor kaybeden bir takımız. Fenerbahçe maçı gruptaki çıkışımızı belirleyecek bir müsabaka. Bunun için sahaya çıkacağız'' ifadelerini kullandı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...