İsveç'in sahasında Moldova'yı 2-0 yendiği maçın ardından açıklamalarda bulunan Zlatan Ibrahimovic, play-off'ta çok önemli maçlar yapacaklarını belirterek, "Final gibi iki maç oynayacağız" dedi.

Kura çekimi öncesi eşleşmek istediği herhangi bir ülke olup olmadığı sorusu üzerine 34 yaşındaki futbolcu, "Bu saatten sonra takım seçme gibi bir lüksümüz yok ama kurada daha önce hiç karşılaşmadığımız bir takımla eşleşmemizi isterim" şeklinde konuştu.

Ibrahimovic, play-off'ta mücadele edecek tüm takımların maçlara son derece konsantre bir şekilde çıkacağına vurgu yaparak, kendilerinin de bu maçlara hazır olduğunu ifade etti.

Bu arada, tecrübeli futbolcu, Moldova maçının 54. dakikasında teknik direktör Erik Hamren tarafından oyundan alınmasına tekmeliklerini yere atarak tepki gösterdi.

Tecrübeli oyuncu, karşılaşmanın ardından bu konuyla ilgili bir soruya da, "90 dakika oynamaya gücüm var. Devam etmem gerekiyordu. Yine de hocanın kararına saygı duyuyorum" cevabını verdi.

ERKAN ZENGİN: TÜRKİYE ÇIKMASIN

İsveç Milli Takımı'nın 30 yaşındaki Türk asıllı oyuncusu Erkan Zengin de yaptığı açıklamada, ''Daha önce açıkladığım gibi Türkiye ile karşılaşmak istemiyorum. Norveç'in play-off'ta rakibimiz olmasını tercih ederim'' dedi.

Erkan Zengin, "Neden Norveç'i istiyorsun?'' sorusuna, ''Norveç buraya 1 saat uzaklıkta. Ayrıca Norveç'i eleyebileceğimizi düşünüyorum'' diye yanıt verdi.

Türkiye'nin de Avrupa Şampiyonası finallerine gitmesini istediğini söyleyen Zengin, bu yüzden play-off'ta Türkiye ile İsveç'in eşleşmesini istemediğini sözlerine ekledi.

ISAKSSON: TÜRKİYE'YE SAYGI DUYUYORUM

Kasımpaşa'da forma giyen İsveç Milli Takımı'nın kalecisi Andreas Isaksson, kurada Türkiye'nin çıkması durumunda kendisi için ilginç bir mücadele olacağını söyledi.

Türkiye'nin gücüne saygı duyduğunu belirten 34 yaşındaki kaleci, ''Türkiye son maçlarda aldığı sonuçlarla gücünü gösterdi. Eğer kurada Türkiye çıkarsa, bizi her iki maçta da zorlu bir mücadele bekliyor'' diye konuştu.

KHALILI: TÜRKİYE GÜÇLÜ TAKIM

Mersin İdmanyuru'nun oyuncusu Abdul Rahman Khalili ise kurada İsveç'e Türkiye'nin çıkması durumunda, her iki maçın da çok zor geçeceğini söyledi.

Türkiye'nin gücünü en iyi bilenlerden biri olduğunu ifade eden 23 yaşındaki futbolcu, ''Kimseden korkmuyoruz, kim çıkarsa çıksın en iyi şekilde oynayıp finallere gitmek istiyoruz. Türkiye rakibimiz olursa, her iki takımı da 180 dakikalık zorlu bir mücadele bekliyor'' dedi.