Erkeklerden 2 altın madalya

Belarus'un başkenti Minsk'te 40 ülkeden 200 haltercinin katılımıyla son gününe giren Avrupa Halter Şampiyonası'nda 8 sporcuyla madalya mücadelesi veren Türkiye Erkek Halter Milli Takımı, şampiyonayı 2 altın, 4 gümüş ve 1 bronz madalyayla kapattı.

Haberler 10.04.2010 - 12:15

Erkeklerden 2 altın madalya

Avrupa Halter Şampiyonası'nda 8 sporcuyla madalya mücadelesi veren Türkiye Erkek Halter Milli Takımı, şampiyonayı 2 altın, 4 gümüş ve 1 bronz madalyayla noktaladı.

Erkek Halter Milli Takımı Teknik Direktörü Raif Özel yaptığı açıklamada, sporcularının sakatlıklara rağmen Minsk'te çok önemli başarılar elde ettiğini söyledi. Raif Özel, antrenörler Hasan Toker ve Muharrem Süleymanoğlu'yla birlikte sporcuları şampiyonaya iyi hazırladıklarını, bazı şanssızlıklara rağmen alınan 7 madalyanın gelecek için ümit verdiğini açıkladı.

Hedeflerinin bu yıl Eylül ayında Antalya'da düzenlenecek olan Dünya Halter Şampiyonası'nda da madalyalar almak olduğunu söyleyen Raif Özel, Belarus'tan döner dönmez çalışma kamplarının devam edeceğini, takımın gençleştirilmesine büyük özen gösterdiklerini belirtti.

Sayfa Yükleniyor...