Ersan Gülüm, Çin'e transfer oldu

Beşiktaşlı Ersan Adem Gülüm, 7 milyon Euro karşılığında Çin'e transfer oldu. Kendisi de 3 yıllık imza ile toplam 12 milyon euro alacak.

Ntvspor 04.02.2016 - 09:29

Ersan Gülüm, Çin'e transfer oldu

Beşiktaş, Ersan Gülüm için Çin Süper Lig ekiplerinden Hebei China Fortune ile 7 milyon Euro karşılığında anlaşmaya vardı.

Çin'den ilk olarak sezon başında teklifler almaya başlayan Ersan, kariyerine siyah beyazlı takımda devam etmeye karar vermişti. Ancak devre arası transfer döneminde de Çin Süper Ligi ekiplerinin ilgisi devam etti. Türkiye'de ve Çin'de transfer sezonunun açılması ile Ersan için yeni teklifler gelmeye başladı. Beşiktaş yönetimi ve teknik direktör Şenol Güneş, tecrübeli futbolcuyu takımda tutma isteğine rağmen, Ersan ayrılık kararını verdi.

BEŞİKTAŞ'TAN 1,55 MİLYON EURO ALIYORDU

Çin Süper Lig'inde ekiplerinden Hebei China Fortune'nın yıllık 4 milyon Euro'dan önerdiği 3 yıllık kontrat Ersan'ın bu kararı vermesindeki en önemli faktör oldu. Beşiktaş'tan yıllık ortalama 1 milyon 550 bin Euro kazanan milli oyuncu aldığı bu teklif karşısında ayrılık isteğini yönetime açık bir şekilde ifade etti. Yönetim bu durum Ersan'ın takımdan ayrılmasına onay verdi. İstanbul'da bulunan Çin ekibinini yetkilileri ile masaya oturan Başkan Fikret Orman, yapılan son pazarlıklar sonrası 7 milyon Euro karşılığında anlaşma sağladı.

ARKADAŞLARIYLA VEDALAŞIP EŞYALARINI TOPLADI

Kısa süre önce Trabzonspor'dan 6 milyon Euro karşılığında Stephane Mbia'yı kadrosuna katan Hebei China Fortune, 7 milyon Euro'ya da Ersan'ı transfer etmiş oldu.
Beşiktaş ile son antrenmanına çıkan Ersan, çalışma sonrası transferini takım arkadaşlarına açıkladı. Nevzat Demir Tesisleri'ndeki eşyalarını toplayan ve arkadaşları ile vedalaşan 28 yaşındaki futbolcu kısa süre içinde Çin'e giderek yeni takımına resmi imzayı atacak.

28 yaşındaki Ersan, Beşiktaş'ın "Feda" sezonunda maaş indirimini kabul eden ilk oyuncu olmuştu.
28 yaşındaki Ersan, Beşiktaş'ın "Feda" sezonunda maaş indirimini kabul eden ilk oyuncu olmuştu.

ERSAN’IN SIRRI: AVUSTRALYA PASAPORTU

Çin kulübünün Ersan Gülüm’ü özellikle istemesinin nedeni Avustralya doğumlu stoperin aynı zamanda “Avustralya pasaportuna” sahip olması. Çin liginde yabancı sınırlaması olduğu için kulüpler “Asya Futbol Federasyonları”na üye ülkelerin futbolcularıyla yabancı yasağını delebiliyor. Çin’deki ara transfer şubat ayı sonunda biteceği için Ersan transferi UEFA’nın 1 Şubat’ta biten “ara transfer” takviminden de etkilenmiyor. Avustralya ve Türkiye pasaportları bulunan başarılı stoper, Türk milli takımını tercih ettiği için EURO 2016 finallerinde milli takım formasını giyebilecek...

Sayfa Yükleniyor...