Ersan Gülüm'den 'Kangurular'a ret

Ersan Gülüm, Avustralya Milli Takımı'na davet edildi. Siyah Beyazlı takımda sergilediği performansla A Milli Takım'a alınan Gülüm, Ay Yıldızlıların Hollanda ile yaptığı hazırlık maçında kadroya alınmış ancak maçta forma giymemişti. Gülüm, Osieck'in davetine NTV SPOR aracılığıyla cevap verdi.

Ntvspor 15.12.2010 - 16:14

Ersan Gülüm'den 'Kangurular'a ret

Ersan Gülüm, Avustralya Milli Takımı kadrosuna davet edildi. Beşiktaş'ın başarılı futbolcusu, gelecek ay Katar'da başlayacak olan Asya Kupası'nda yer alacak Avustralya'nın 50 kişilik kadrosuna dahil edildi. Başarılı futbolcu, Avustralya Milli Takım'ı Teknik Direktörü Holger Osieck'in bu davetine NTV SPOR aracılığıyla yanıt verdi. Gülüm, tercihini daha önce yaptığını ve Ay Yıldızlı takımda uzun yıllar başarıyla forma giymek istediğini belirtti.

İLK KEZ HOLLANDA MAÇINDA KADROYA ALINDI
23 yaşındaki futbolcu, Türkiye'nin Hollanda ile yaptığı hazırlık maçında Kangurular'ın eski teknik direktörü Guus Hiddink tarafından Ay-Yıldızlı takımın kadrosuna dahil edilmişti. Türkiye'nin Hollanda ile oynadığı ve 1-0 mağlup olduğu hazırlık maçında kadroda yer alan ancak maçta forma giymeyen Ersan Gülüm'ün Avustralya Milli Takımı'nı seçme hakkı bulunuyordu. Gülüm, daha önce Avustralya Genç Milli Takımı formasını taşımıştı.

Avustralya Milli Takımı'nın 50 kişilik kadrosu 28 Aralık'ta 23'e düşecek ve Asya Kupası 7-29 Ocak'ta Katar'da gerçekleşecek.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...